Za nami już Drugi Dzień Otwarty Zajezdni MPK Rzeszów. Zobacz ZDJĘCIA

KATEGORIA: FOTORELACJE / 7 lipca 2024

Fot. Maciej Terpiński

Liczni miłośnicy komunikacji miejskiej, pracownicy MPK z rodzinami i mieszkańcy miasta przybyli na ulicę Lubelską by wziąć udział w Drugim Dniu Otwartym Zajezdni MPK Rzeszów jaki zorganizowano w niedzielę 7 lipca.

Imprezę przygotowało Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rzeszowie wraz z kierowcami – pasjonatami „Okiem miłośnika”, „Autobusowa Zajawka”, „Kamilos_inbus”, „Gruby misio na hulajnodze” oraz „Wilk na linii”.

Można było obejrzeć wszystkie modele autobusów będących obecnie na stanie MPK, zwiedzić halę warsztatową, ale największą atrakcją szczególnie dla najmłodszych były przejazdy zabytkowym Jelczem PR110U „442”, a także innymi starszymi modelami autobusów użytkowanych przez miejskiego przewoźnika. Można było przejechać się nie tylko na terenie zajezdni, w tym przez autobusową myjnię, ale także pobliskimi ulicami miasta.

Z kolei strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych dali pokaz akcji ratowniczej, w której wykorzystano wycofany z eksploatacji autobus.

Strażacy z OSP propagowali też akcję #zSercemDlaStrażakaWojtka, w ramach której trwa zbiórka środków na leczenie i rehabilitację Wojtka - strażaka z OSP Rzeszów-Drabinianka.

Red.

Zdjęcia: Maciej Terpiński

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4