Apklan Resovia żegna się z Pucharem Polski. Porażka z 2 - ligową Pogonią Siedlce

KATEGORIA: SPORT / 11 listopada 2022

Piłkarski Puchar Polski to rozgrywki, w których często dochodzi do niespodzianek, co dobitnie pokazała 1/8 finału tegorocznej edycji. Niestety w czwartek 10 listopada przekonała się o tym drużyna Apklan Resovii Rzeszów, która przegrała z niżej notowaną 2-ligową Pogonią Siedlce 0-1.

Pogoń na drodze do ćwierćfinału

Piłkarze Apklan Resovii Rzeszów przystępowali do 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski, po tym jak wcześniej wyeliminowali ekstraklasową Miedź Legnica (1-0) i Cracovię Kraków (4-3). Teraz wydawało się, że zadanie może być łatwiejsze, bo na drodze do ćwierćfinału stanęła walcząca o utrzymanie w 2. Lidze Pogoń Siedlce. Podopieczni Mirosława Hajdy nie mogli jednak lekceważyć rywala z Siedlec, który w poprzednich rundach wyeliminowali dwie 1-ligowe drużyny – Chrobrego Głogów i Chojniczankę Chojnice.

Czwartkowy mecz rozgrywany w Siedlcach nie obfitował w wiele sytuacji bramkowych. W pierwszej połowie przewagę miała Resovia, bramkarza gospodarzy Jakuba Kowyni próbował zaskoczyć przede wszystkim Kamil Antonik, ale jego strzały nie dały efektu w postaci bramki. Piłkarze Pogoni z kolei ograniczali się do kontrataków, które dobrze kasowali obrońcy „Pasiaków”.

Jedna bramka i sensacja

Druga połowa też nie zachwyciła poziomem i wydawało się, że wszystko zmierza do bezbramkowego remisu i dogrywki. Nieoczekiwanie to jednak gospodarze w 80 minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Nikodema Fiedosiewicza. Lewy obrońca dobrze rozpoczął akcję Pogoni, dograł na lewą stronę do Cezarego Demaniuka, i popędził w pole karne, gdzie otrzymał zwrotną piłkę, którą zamienił na bramkę.

Resovia próbowała odrobić straty, najbliżej strzelenia bramki w ostatnich minutach był Bartłomiej Eizenchart, ale jego strzał z rzutu wolnego zatrzymał się na poprzeczce. Ostatecznie mecz zakończył się sensacyjnym wynikiem 1-0 dla Pogoni Siedlce.

Apklan Resovia dołączyła tym samym do grona drużyn będących faworytami w meczach 1/8 finału Pucharu Polski, które mimo to odpadły. Oprócz „Pasiaków” z drugoligowcem przegrały także ekstraklasowy Górnik Zabrze (remis 3-3 z KKS Kalisz i porażka w karnych 3-5) i 1-ligowa Wisła Kraków (0-1 z Motorem Lublin) Z kolei Radomiak Radom poległ z 3-ligową Lechią Zielona Góra remisując 0-0 w regulaminowym czasie i przegrywając serii jedenastek 1-3.

Przed Apklan Resovią Rzeszów do rozegrania w tym roku został już tylko jeden mecz. W niedzielę 13 listopada „Pasiaki” u siebie podejmą Zagłębie Sosnowiec w ramach 18 kolejki Fortuna 1 Ligi.

Pogoń Siedlce 1-0 Apklan Resovia Rzeszów

Nikodem Fiedosewicz 79

Pogoń: 97. Jakub Kowynia - 24. Przemysław Misiak, 2. Tomasz Lewandowski, 19. Maciej Wichtowski, 23. Nikodem Fiedosewicz - 29. Marcinho (63, 20. Cezary Bujalski), 99. Bartosz Wicenciak, 31. Ernest Dzięcioł, 7. Damian Szuprytowski, 56. Cezary Demianiuk - 9. Damian Nowak.

Resovia: 91. Nikodem Sujecki - 4. Rafał Mikulec (76, 11. Daniel Morys), 5. Dawid Kubowicz, 87. Ruben Hoogenhout, 42. Bartłomiej Eizenchart - 98. Kamil Antonik, 99. Bartosz Kwiecień (85, 20. Radosław Bąk), 6. Bartłomiej Wasiluk, 9. Paweł Wojciechowski (85, 23. Miłosz Kałahur), 90. Pedro Vieira - 16. Maciej Górski.

Żółte kartki: Nowak - Mikulec, Wasiluk, Kwiecień, Hoogenhout, Morys.

Sędziował: Karol Iwanowicz (Lublin).