Rzeszów ma mistrza Europy w skokach do wody! Historyczny sukces

KATEGORIA: SPORT / 21 czerwca 2024

Fot. Polski Związek Pływacki

Świetne wieści przyszły w czwartkowy wieczór z Belgradu gdzie odbywają się Mistrzostwa Europy w pływaniu. Zawodnik Stali Rzeszów Andrzej Rzeszutek wywalczył złoty medal w skokach do wody z 1-metrowej trampoliny. O podium otarł się inny zawodnik rzeszowskiej Stali Kacper Lesiak.

Mamy mistrza Europy

W środę informowaliśmy o wielkim sukcesie Aleksandry Błażowskiej, która podczas trwających w Belgradzie pływackich Mistrzostw Europy, wywalczyła srebrny medal w skoku z 1-metrowej trampoliny. 22-letnia zawodniczka Stali Rzeszów uzyskała od sędziów łączną notę 231.35 pkt i dała się wyprzedzić tylko Szwedce Elnie Widerstrom.

Czwartkowy wieczór przyniósł kolejne znakomite wieści dla Stali Rzeszów, bo złoty medal w skoku z 1-metrowej trampoliny wywalczył 32-letni Andrzej Rzeszutek. Nasz zawodnik do ostatniego skoku bił się o triumf z Włochem Matteo Santoro, który prowadził przez cały konkurs. W ostatniej próbie rywal jednak uzyskał niskie noty, co dało wygraną Rzeszutkowi, który zakończył zawody z wynikiem 394,40 punktu. Santoro miał 391,7 pkt.

Historyczny sukces

Jak informuje Polski Związek Pływacki, złoto Andrzeja Rzeszutka to największy sukces polskich skoków do wody w historii. Do tej pory mogliśmy się pochwalić brązowym medalem Jerzego Kowalewskiego na ME w Utrechcie w 1966 roku i srebrem Aleksandry Błażowskiej zdobytym kilka dni temu.

Niewiele brakowało, a w czwartek obok Andrzeja Rzeszutka na najniższym stopniu podium stanąłby inny zawodnik Stali Rzeszów Kacper Lesiak, który zakończył zawody z notą 370,30 pkt. Do brązowego medalu zabrakło mu jedynie 0,2 punktu. Minimalnie lepszy od niego był inny Włoch Stefano Belotti.

Wokul

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4