Rzeszowski Weekend Fotografii: Dwa wernisaże - w piątek i w sobotę

KATEGORIA: KULTURA / 15 października 2021

Fot. Materiały prasowe

W trakcie obecnego weekendu w Rzeszowie odbędą się dwa interesujące wernisaże fotografii, na które zapraszają Rzeszowska Akademia Fotografii i Galeria Dwa Plany.

Pierwszy to SONIA HANDELMAN-MEYER - THE NEW YORK PHOTO LEAGUE w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa (ul. 3 Maja 9) Wernisaż odbędzie się w piątek, 15 października o godz. 18:30. Kurator wystawy: Marek Grygiel.

Drugi to KATARZYNA PIECHOWICZ – SENIORZY, który odbędzie się w sobotę, 16 października o godzinie 18:30 w Galerii Nierzeczywista RSF (ul. Matejki 10) w Rzeszowie.

Fot. Materiały prasowe

SONIA HANDELMAN-MEYER - THE NEW YORK PHOTO LEAGUE RWF2021 - ogólnopolska premiera wystawy fotografii Sonii Handelman-Meyer zatytułowanej „The New York Photo League” połączona ze spotkaniem autorskim on-line!

Prezentowana wystawa to 34 wybrane fotografie wykonane w latach 50-tych ubiegłego wieku, w okresie aktywnej działalności Ligi Fotograficznej w Nowym Jorku. Obok Sonii Handelman-Meyer członkami kolektywu byli m.in. John Ebstel, Sid Grossman, Paul Strandt, Berniece Abbott, Ansel Adams i wielu innych, znakomitych fotografów tamtego okresu.

Premierowa odsłona wystawy w Polsce - oraz jedna z pierwszych w tej części Europy - odbywa się dzięki współpracy z Sonia Handelman-Meyer Photography Archive.

Wydarzenie pod patronatem honorowym prezydenta Rzeszowa i marszałka województwa podkarpackiego odbywa się w ramach III Rzeszowskiego Weekendu Fotografii. Projekt dofinansowano z budżetu Gminy Miasto Rzeszów oraz ze środków Województwa Podkarpackiego.

Partnerzy wydarzenia: Sonia Handelman-Meyer Photography Archive, Miasto Rzeszów, Artibo, Leica 6x7 Gallery Warszawa, Fototapeta, Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa.

Druk i produkcja: Artibo Polska. Ekspozycja prac potrwa do 10 listopada. Wstęp wolny.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

KATARZYNA PIECHOWICZ – SENIORZY

Katarzyna Piechowicz jest niezależną fotografką dokumentalną mieszkającą w Rudzie Śląskiej. W swojej pracy skupia się przede wszystkim na długoterminowych projektach związanych z osobami i społecznościami doświadczającymi wykluczenia.

Jej projekt „Seniorzy” poświęcony samotności osób starszych, zdobył uznanie w najważniejszych konkursach fotoreportażu w Polsce, trafiając do finału Nagrody im. Krzysztofa Millera za Odwagę Patrzenia w 2019 roku i zdobywając nagrodę (I miejsce w kategorii Życie codzienne Grand Press Photo 2020).

Została zaproszona do zaprezentowania swoich prac podczas kilku ważnych wydarzeń fotograficznych. Nadal zgłębia tematykę wykluczenia i dyskryminacji, angażując się w lokalne, często niedoceniane grupy społeczne i środowiska. Mocno wierzy, że fotografia jest sposobem na to, by usłyszeć głosy osób pokrzywdzonych. Obecnie pracuje nad kolejnym długofalowym projektem skupiającym się na społeczności romskiej, z którym została finalistką międzynarodowego konkursu o grant „Women Photograph + Getty Images”.

Jej prace publikowane były w Gazecie Wyborczej, Dużym Formacie, miesięczniku Pismo, Press, Dzienniku Zachodnim, National Geographis, Tygodniku Powszechnym.

Strona: www.katarzynapiechowicz.pl Druk wystawy: Artibo.com. Wydarzenie odbywa się pod patronatem honorowym prezydenta Rzeszowa.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4