Art Celebration świętuje jubileusz 10 - lecia. Koncert w niedzielę o godz. 18.00

KATEGORIA: KULTURA / 26 czerwca 2022

 

Na zdjęciu pomysłodawcy wydarzenia Bartłomiej Skubisz i Zbigniew Jakubek. Art Celebration Filharmonia Podkarpacka Rzeszów rok 2017 - w ramach piątej edycji ESK Wschód Kultury.
Fot. Viperis

To już 10 lat! Jubileuszowa edycja „Art Celebration”, to próba ukazania jak najszerzej palety dźwięków i inspiracji oraz artystów, którzy pojawiali się podczas poprzednich edycji tego wydarzenia. W niedzielę 26 czerwca wielka urodzinowa feta. Koncert odbędzie się w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego (sala koncertowa).

Pomysłodawcy koncertu - Bartłomiej Skubisz i Zbigniew Jakubek postanowili sięgnąć po grupę sprawdzonych artystów ale zaprosić też tych, których nie udało się gościć w poprzednich latach.

Gwiazdami tegorocznej edycji imprezy będą - czołowy europejski muzyk jazzowy, znakomity skrzypek – Adam Bałdych oraz świetny wokalista soulowo funkowy – Jarecki. Jako soliści wystąpią również znani z poprzednich edycji - gitarzysta i wokalista Robert Cichy oraz czołowa postać polskiego jazzu - Bernard Maseli i legenda polskiego hip hopu - Dj Eprom we wspólnym projekcie Warp Travellers (gramofony x produkcje x wibrafon). Warto podkreślić, że jest to efekt poznania się muzyków na pierwszej edycji Art Celebration.

Adam Bałdych wykona kompozycje Zbigniewa Seiferta oraz swoje z towarzyszeniem AC Band. Jarecki zaprezentuje medley swoich utworów oraz weźmie udział w wykonaniu premierowego utworu stworzonego specjalnie na 10 lecie Art Celebration. Premiera utworu i klipu odbyła się 10 czerwca.

Swoją muzykę i umiejętności zaprezentuje również inna legendarna postać polskiego dj-ingu – Wojciech Długosz „Mr Krime”, producent utworu promującego 10 edycję Art Celebration.

Oprócz utworu premierowego z towarzyszeniem AC Band, Roberta Cichego i Jareckiego, Długosz zaprezentuje przygotowaną specjalnie kompozycję, która jest nawiązaniem do wybranych dzieł Zdzisława Beksińskiego prezentowanych na ekranie wzorem edycji z 2017 roku. Odbędzie się również dj-ski, turntableistyczny showcase w wykonaniu Dja Eproma i Mr Krime.

Na finał koncertu twórcy przygotowują specjalną niespodziankę!

Art Celebration 2022 – 10th Anniversary – The best of!

Adam Bałdych

Jarecki

Warp Travelers (Bernard Maseli x Dj Eprom)

Robert Cichy

Mr Krime

AC Band – Tomasz Nowak, Michał Szkil, Kuba Kozłowski, Maksymilian Olszewski, Eskaubei).

Utwór zapowiadający 10 edycję Art Celebration 2022

Kierownictwo artystyczne i prowadzenie: Zbigniew Jakubek, Bartłomiej Skubisz. Koncert realizuje rzeszowskie Stowarzyszenie Podkultura.

Projekt w ramach festiwalu Wschód Kultury Europejski Stadion Kultury.

Obecnie brak bezpłatnych wejściówek, ale niech nie zniechęca to zainteresowanych przed przyjściem na ten wyjątkowy koncert. Organizatorzy informują, że „być może pojawi się coś na bramce”.

Red.

Materiał organizatorów

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4