Zmarł Stanisław Sienko, dyr. ZSE, były wieloletni wiceprezydent Rzeszowa

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 17 maja 2024

Fot. Karol Woliński

Zmarł były wieloletni wiceprezydent Rzeszowa Stanisław Sienko. Ostatnio pełnił funkcję dyrektora Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie. We wrześniu skończyłby 64 lata.

Informację o śmierci Stanisława Sienko podano na profilu facebookowym Zespołu Szkół Elektronicznych w piątek rano.

- Z głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci dyrektora szkoły mgr Stanisława Sienko, człowieka, który z niespotykanym oddaniem i poświęceniem działał na rzecz szkoły oraz dbał o jej wszechstronny rozwój. Rodzinie i bliskim Zmarłego składamy wyrazy najszczerszego współczucia i przesyłamy słowa wsparcia - czytamy we wpisie udostępnionym na profilu szkoły.

- Ze smutkiem piszę te słowa… zmarł Stanisław Sienko, który przez 14 lat pracował dla Rzeszowa i rzeszowian jako Zastępca Prezydenta Miasta. Kochał sport, szczególnie piłkę nożną, był wielkim fanem Stali Rzeszów. Pomagał wszystkim klubom sportowym, ale Jego oczkiem w głowie zawsze była także edukacja dzieci i młodzieży, dlatego tak wiele radości sprawiała Mu praca dyrektora Elektronik - Zespół Szkół Elektronicznych w Rzeszowie. Panie Prezydencie, Stanisławie, dzięki Tobie Rzeszów jest dziś pięknym miastem, fajnych i mądrych młodych ludzi - napisał z kolei prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

Stanisław Sienko był dyrektorem rzeszowskiego elektronika od 2021 roku. Wcześniej przez niepełna 14 lat pełnił funkcję wiceprezydenta Rzeszowa, gdy miastem rządził Tadeusz Ferenc. W mieście zajmował się edukacją, sportem, ochroną zdrowia, kulturą i współpracą międzynarodową. Przed objęciem stanowiska zastępcy prezydenta miasta przez krótki okres był również sekretarzem miasta, a wcześniej przez 3 lata dyrektorem Wydziału Edukacji w Urzędzie Miasta Rzeszowa.

Wokul

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4