Pół miliona zł z ratusza dla Szpitala Miejskiego. Sam szpital szyje maseczki

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 27 marca 2020

Maseczki wydrukowane w SP nr 25
Facebook Rafał Kochański

Szpital Miejski w Rzeszowie rozpoczął szycie maseczek chirurgicznych. W pustych salach na oddziale ortopedii maseczki szyte są na potrzeby szpitala.

- Udało nam się uszyć kilka tysięcy sztuk. W poniedziałek oczekujemy na dostawę specjalnego materiału – włókniny medycznej. Zgłaszają się do nas ludzie oraz firmy, które deklarują pomoc w szyciu. To właśnie im przekażemy ten materiał. Wszystkim jesteśmy bardzo wdzięczni za pomoc – mówi Grzegorz Materna dyrektor ZOZ nr 1 w Rzeszowie, którego częścią jest szpital.

Decyzją prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca, Urząd Miasta przeznaczył 500 tys. zł na pomoc dla Szpitala Miejskiego. Pieniądze te zostaną przeznaczone na zakup płynu do dezynfekcji, kombinezonów, maseczek i innych akcesoriów, które będą chronić personel medyczny.

Na konto szpitala wpływają również pieniądze od rzeszowskich firm. W sumie wpłynęło ok. 270 tys. zł, m.in. od firmy Koral, MPWiK oraz MPEC. - W obecnej sytuacji liczy się dla nas każda złotówka. Serdecznie dziękuje prezydentowi Miasta. Dziękuje wszystkim darczyńcom i wszystkim, którzy deklarują nam jakąkolwiek pomoc – mówi Grzegorz Materna.

Maseczki wydrukowane w SP nr 25
Facebook Rafał Kochański

Maseczki z drukarek 3D

Trwa także produkcja przyłbic wykonanych metodą druku 3D. 50 pierwszych przyłbic, wydrukowanych w Szkole Podstawowej nr 25, trafiło już do rzeszowskiego Szpitala Miejskiego. W piątek miało trafić kolejne 50. Testy przeprowadzona w Szpitalu MSWiA potwierdziły, że sprawdzą się one w pracy służb medycznych.

W akcję produkcji przyłbic zaangażowani są nauczyciel informatyki w SP nr 25 Rafał Kochański oraz pracownik szkoły Ryszard Hałgas. Organizatorzy wyrażają ogromne uznanie dla wszystkich darczyńców, którzy przekazali niezbędne materiały do produkcji przyłbic. Dziękują firmom SIGNUM Pracownia Reklamy, Chemia-Rzeszów oraz wszystkim prywatnym darczyńcom, którzy dostarczyli do szkoły filamenty, worki strunowe czy gumy. Produkcja trwa nadal, kolejni właściciele drukarek 3D dołączają do akcji.

Red.

#zostanwdomu jeżeli tylko masz taką możliwość

#dbajozdrowieinnych, tych którzy muszą pracować

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4