Przetarg na projekt żłobka i przedszkola na osiedlu Budziwój. Jest aż 16 ofert!

KATEGORIA: INWESTYCJE / 21 maja 2021

Fot. Materiały Urzędu Miasta Rzeszowa

Aż 16 oferentów zgłosiło się do postępowania przetargowego na wykonanie dokumentacji projektowej na budowę żłobka i przedszkola na osiedlu Budziwój w Rzeszowie. Oferty otwarto kilka dni temu. Miasto zarezerwowało w budżecie na wykonanie projektu inwestycji 246 tys. zł. Komisja przetargowa będzie miała duży wybór, bo tylko dwie oferty nie mieszczą się w tym limicie.

Najniższą ofertę w wysokości 119 tys. zł zaproponowała firma Biuro Projektowe arch-dom Sp. j. Henryk Dołęgowski, Ryszard Suchora z Białej Podlaskiej. Kolejne oferty, które mieszczą się w budżecie zarezerwowanym przez miasto, wahają się od 140 tys. do 230 tys. zł. Dwa zgłoszenia nie mieszczą się w tej kwocie i przewyższają 300 tys. zł.

Oprócz ceny, w przetargu pod uwagę będzie brany okres rękojmi. Do tego na ocenę ofert będzie wpływać również doświadczenie projektanta.

Zapowiadana od kilku lat inwestycja niestety nie ma szczęścia jeśli chodzi o wyłonienie wykonawcy. Wcześniej ratusz ogłosił przetarg na jej realizację na zasadzie „zaprojektuj i wybuduj” w trybie modułowym pozwalającym na szybką realizację. Przez kilka miesięcy nie udawało się wyłonić wykonawcy, oferty zawierały błędy formalne, później były za wysokie, a do tego gdy udało się wyłonić wykonawcę, oferenci odwoływali się od wyników postępowania do Krajowej Izby Odwoławczej. Dlatego też zdecydowano o zmianie formuły inwestycji. Najpierw powstanie dokumentacja projektowa, a po jej wykonaniu miasto poszuka wykonawcy robót budowalnych.

Budynek przedszkola ma zapewnić miejsce dla 175 dzieci w ramach 7 oddziałów. Sale o powierzchni minimalnej 70 m2 powinny być wyposażone w zaplecze sanitarne i magazyn na leżaki. Oprócz tego salę ruchu, kuchnię, część administracyjną, szatnie, zewnętrzny plac zabaw oraz pomieszczenia socjalne dla pracowników.

Z kolei obiekt, w którym znajdzie się żłobek, będzie przeznaczony dla 178 dzieci podzielonych na 6 oddziałów. Znajdą się tam sale wielofunkcyjne o powierzchni 100 m2, oprócz tego przy każdej sali jadalnia, do tego kuchnia, pralnia, szatnia, pomieszczenia administracyjne i socjalne. Projekt ma również zawierać opis zagospodarowania wokół budynków.

Po podpisaniu umowy wykonawca będzie miał 304 dni na przygotowanie dokumentacji projektowej. W Wieloletniej Prognozie Finansowej w miejskiej kasie zarezerwowano na realizację żłobka i przedszkola łącznie około 15 mln zł.

Wokul

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4