Ścianka wspinaczkowa i dwa nowe place zabaw na os. Krakowska Południe

KATEGORIA: INWESTYCJE / 16 kwietnia 2022

Wizualizacja ścianki wspinaczkowej z zasobów przetargowych Urzędu Miasta Rzeszowa
Fot. Urząd Miasta Rzeszowa

Na rzeszowskim osiedlu Krakowska Południe pojawią się nowe elementy wzbogacające tereny rekreacyjne, m.in. dwa place zabaw i ścianka wspinaczkowa.

Krakowska Południe to jedno z największych rzeszowskich osiedli. Tereny rekreacyjne rozciągają się na nim pomiędzy ulicami Zbyszewskiego a Lewakowskiego. Składa się na nie, oprócz roślinności, wiele elementów: ścieżki piesze i rowerowe, scena plenerowa, place zabaw, górka saneczkowa.

- W tym roku zostanie wykonany kolejny etap rozbudowy osiedlowych terenów rekreacyjnych. Zaplanowano m.in. rozbudowę sieci ścieżek spacerowych, montaż dodatkowego oświetlenia - zapowiada Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Wybudowane zostaną także dwa nowe place zabaw. Pierwszy z nich, przeznaczony dla dzieci starszych będzie składał się m.in. z dwóch sporych rozmiarów zestawów zabawowych.

- Na drugim pojawi się ścianka wspinaczkowa o nieregularnym kształcie, przypominającym bramę. Jej powierzchnia ma imitować naturalną rzeźbę skalną. Ścianka ma mieć wysokość do 3 metrów i długość do 6 m. Zamontowany zostanie także zestaw do street workoutu oraz stoły to gry w ping ponga oraz w szachy - wyjaśnia Gernand.

Przetarg na wybór firmy, która rozbuduje tereny rekreacyjne na os. Krakowska Południe już trwa. Ratusz zapowiada, że inwestycja będzie gotowa w ciągu pięciu miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4