Na al. Krzyżanowskiego w Rzeszowie ma powstać parking. Ogłoszono przetarg

KATEGORIA: INWESTYCJE / 8 sierpnia 2022

Al. Krzyżanowskiego w Rzeszowie.
Fot. Google Maps

Rzeszowski ratusz ogłosił przetarg na wykonawcę projektu nowego parkingu przy al. Krzyżanowskiego. 39 miejsc ma powstać przy skrzyżowaniu alei z ul. Obrońców Helu. Przebudowany zostanie także chodnik, zjazdy czy oświetlenie uliczne.

Do końca sierpnia potrwa przetarg, który ma wyłonić projektanta kompleksowej dokumentacji na przebudowę i budowę ogólnodostępnych miejsc postojowych przy al. Krzyżanowskiego na os. Paderewskiego w Rzeszowie. Nowy parking ma się znajdować przy odcinku alei o długości ok. 65 m i szerokości ok. 20 m, tuż przy skrzyżowaniu z ul. Obrońców Helu.

Wykonawca wyłoniony w przetargu będzie miał za zadanie nie tylko zaprojektować parking na 39 samochodów, ale również zadbać o decyzję pozwolenia na budowę.

- Firma będzie musiała uwzględnić też przebudowę istniejącego chodnika i budowę brakującego jego odcinka, zaplanować budowę i przebudowę zjazdów na parking oraz oświetlenia i odwodnienia - informuje Marcin Piecyk z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Miasto chce przeznaczyć tą inwestycję ok. 30 tys. złotych. Wykonawca będzie musiał przygotować dokumentację projektową w terminie do dwóch miesięcy od podpisania umowy. Później trzeba będzie ogłosić przetarg na prace budowlane.

Wokul

Al. Krzyżanowskiego w Rzeszowie.
Fot. Google Maps

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4