Trwa naprawa nawierzchni na rzeszowskich ulicach. Do czerwca za 2,6 mln zł

KATEGORIA: INWESTYCJE / 8 lutego 2024

Fot. Marcin Piecyk/Urząd Miasta Rzeszowa

Miejski Zarząd Dróg ruszył z remontami i naprawami dróg. Jak informują w ratuszu, na terenie Rzeszowa pracują już ekipy, które zajmują się łataniem dziur w asfalcie.

- Choć do kalendarzowej wiosny zostało jeszcze trochę czasu, to na rzeszowskich ulicach już rozpoczęły się porządki. Naprawiana jest przede wszystkim nawierzchnia dróg - mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

We wtorek ekipy pracowały m. in. na ulicach: Dąbrowskiego, Podwisłocze, Powstańców Warszawy, Spacerowej, Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego, Obrońców Poczty Gdańskiej i rondzie Kuronia. W środę łatane były ubytki na ulicach Kiepury, Karkonoskiej, Generała Maczka, Siemieńskiego, Bałuckiego, Kujawskiej, Olbrachta. - Każdego dnia, jeśli warunki pogodowe pozwalają, drogowcy pracują na przynajmniej kilkunastu drogach - dodaje Gernand.

Naprawą rzeszowskich ulic zajmuje się wybrana w przetargu firma – Eurovia. Umowa z nią obowiązuje do czerwca tego roku. Jej wartość to ponad 2,6 mln zł.

- W ramach umowy firma zajmuje się kontrolą stanu technicznego odcinków dróg, zabezpieczeniem i oznakowaniem uszkodzeń stwierdzonych podczas objazdów oraz wspomnianą wcześniej naprawą uszkodzonych elementów pasa drogowego: nawierzchni jezdni, chodników o nawierzchni asfaltowej, poboczy, ścieżek rowerowych, wymianą uszkodzonych pokryw studni kanalizacji deszczowej oraz wpustów deszczowych. W tym roku do napraw rzeszowskich ulic wykorzystano już 56 ton mieszanki mineralno-asfaltowej - wylicza Gernand.

Red.

Fot. Marcin Piecyk/Urząd Miasta Rzeszowa

Fot. Marcin Piecyk/Urząd Miasta Rzeszowa

Fot. Marcin Piecyk/Urząd Miasta Rzeszowa

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4