Pompownia wody dla kilku rzeszowskich osiedli będzie zmodernizowana

KATEGORIA: INWESTYCJE / 24 lutego 2024

Fot. MPWiK Rzeszów

120 metrów bieżących rur zostanie wymienionych w pompowni wody przy alei Armii Krajowej w Rzeszowie. Dzięki nowemu zbiornikowi wody przy ulicy Morgowej taka duża inwestycja może odbyć się bez większych utrudnień dla odbiorców wody. Prace zakończą się jeszcze w lutym.

- Pompownia wody przy alei Armii Krajowej jest bardzo ważnym elementem rzeszowskiego systemu zaopatrzenia mieszkańców w wodę - podkreślają miejscy urzędnicy. Zaopatruje mieszkańców terenów Rzeszowa od alei Armii Krajowej w kierunku wschodnim (w kierunku Łańcuta). To między innymi osiedle Pobitno, osiedle Słocina i duże tereny gminy Chmielnik.

- Pompownia powstała w pierwszej połowie lat 90. ubiegłego wieku. System rur składających się na te instalacje jest już więc stary i zużyty - mówią w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie.

W rzeszowskim MPWiK-u podjęto decyzję o ich wymianie. Podlega jej 120 metrów bieżących rur o średnicach od 80 do 400 milimetrów. Wszystkie prace modernizacyjne wykonują pracownicy MPWiK.

Fot. MPWiK Rzeszów

Gruntowna modernizacja pompowni wody zawsze powoduje utrudnienia i uciążliwości dla odbiorców. Jednak - jak podkreślają w miejskiej spółce - w Rzeszowie udaje się ich uniknąć, a modernizacja znakomicie podkreśla jedną z wielu zalet nowego zbiornika wody przy ulicy Morgowej na osiedlu Pobitno.

- Dzięki temu zbiornikowi i pompowni, która tam się znajduje możemy przeprowadzać remont systemu przy Armii Krajowej minimalizując uciążliwości dla odbiorców. Rolę remontowanej pompowni przejmuje ta na terenie zbiornika przy Morgowej i nie ma konieczności wyłączania dostaw wody dla mieszkańców. To bardzo wielkie ułatwienie naszej pracy i utrzymanie komfortu życia dla mieszkańców – mówi Marek Ustrobiński, prezes zarządu MPWiK w Rzeszowie.

- Najważniejsze prace modernizacyjne w pompowni przy Armii Krajowej planujemy sfinalizować do końca lutego bieżącego roku – dodaje Robert Potoczny, dyrektor ds. technicznych rzeszowskiego MPWiK.

Red.

Fot. MPWiK Rzeszów

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4