Waldemar Szumny ma nowe hasło wyborcze: „Mieszkańcy chcą zmiany”

KATEGORIA: POLITYKA / 11 kwietnia 2024

Fot. Maciej Terpiński

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Rzeszowa Waldemar Szumny ogłosił swoje nowe hasło przed drugą turą wyborów. - Rzeszowianie i rzeszowianki chcą zmiany, 7 kwietnia pokazali Konradowi Fijołkowi czerwoną kartkę - mówił podczas czwartkowej konferencji prasowej Waldemar Szumny. Zapowiedział też wprowadzenie bezpłatnej komunikacji miejskiej.

Szumny: „Mieszkańcy chcą zmiany”

Do drugiej tury wyborów prezydenckich w Rzeszowie pozostało 10 dni. Na ten czas kandydat PiS Waldemar Szumny chce szukać poparcia z nowym hasłem wyborczym. Przypomnijmy, że w pierwszej części kampanii było to „Rzeszów. Da się”. Teraz jego maksymą jest „Mieszkańcy chcą zmiany”. Nowe hasło ogłosił w otoczeniu radnych i działaczy PiS na ul. 3 Maja.

- Gwałtowny spadek poparcia dla obecnego prezydenta i jego ekipy objawiający się stratą aż 9 mandatów w Radzie Miasta, to wyraźny sygnał, że rzeszowianie i rzeszowianki chcą zmiany - stwierdził podczas czwartkowej konferencji prasowej kandydat PiS na prezydenta Rzeszowa.

Szumny podobnie, jak po tym gdy okazało się, że dostał się do drugiej tury z drugim wynikiem (24 procent) powtarzał, że jego rywal, czyli prezydent Konrad Fijołek, na którego zagłosowało niecałe 38 procent, otrzymał czerwoną kartkę od wyborców.

- To niezaprzeczalny fakt, to czerwona kartka od mieszkańców, czyli kierowców stojących w korkach, męczących się z przemieszczaniem się przez zakorkowane ulice, czyli rodziców, którzy nie mogą wysyłać dzieci do niskopłatnych miejskich żłobków oraz rzeszowian zawiedzonych polityką wobec deweloperów i terenów zielonych - dodawał Szumny.

Fot. Maciej Terpiński

„Rozwój Rzeszowa nie tylko z nazwy”

Wiceprzewodniczący Rady Miasta z ramienia PiS twierdził, też że w ostatnich 3 latach ratusz miał być głuchy na głosy mieszkańców Rzeszowa.

- Dzisiaj wspólnie z moją drużyną chcemy prawdziwego rozwoju Rzeszowa, a nie tylko z nazwy - dodawał Szumny nawiązując oczywiście do nazwy klubu radnych obecnego prezydenta Konrada Fijołka Rozwój Rzeszowa.

Podczas czwartkowej konferencji wiceprzewodniczący Rady Miasta nie poprzestał na ujawnieniu nowego hasła wyborczego i krytyce prezydenta Fijołka. Wspomniał też o swojej recepcie na likwidację korków na ulicach. Tu padła znana propozycja zachęcenia mieszkańców do korzystania z komunikacji miejskiej w postaci biletu 365, czyli rocznego biletu za 365 zł. Szumny podczas konferencji dosyć nieoczekiwanie poszedł o krok dalej i obiecał wprowadzenie bezpłatnej komunikacji w mieście.

- Po wnikliwych analizach doszedłem do wniosku, że aby przyspieszyć odkorkowywanie, w ciągu 2-3 lat wprowadzę bezpłatną komunikację, żebyśmy nie stanęli w tych korkach na amen - zapowiadał kandydat PiS.

„Szóstka Szumnego”

Waldemar Szumny deklarował, że jako prezydent chce prowadzić prawdziwy, a nie pozorowany dialog z mieszkańcami. Przypominał awanturę jaka wywołała się po przedstawieniu przez prezydenta Fijołka pierwszego projektu nowego Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego dla Rzeszowa. Kandydat PiS zapowiedział, że chce by duże kubaturowe obiekty były konsultowane na wczesnym etapie ich planowania.

Szumny przypominał też obietnice Konrada Fijołka sprzed prawie 3 lat, podkreślając, że nie zostały one spełnione. Mówił też o swoich priorytetach pod hasłem „Szóstka Szumnego”, czyli odkorkowanie miasta, powstrzymanie zabudowy w dolinie Wisłoka, wprowadzenie biletu 365, dialog z mieszkańcami, budżet dla młodych i zwiększenie finansowania dla stowarzyszeń zajmujących się zwierzętami.

Fot. Maciej Terpiński

Rozmawiał już ze wszystkimi

A co z szukaniem poparcia u kandydatów, którzy nie dostali się do drugiej tury wyborów prezydenckich? Szumny twierdził, że rozmawiał już ze wszystkimi. Zapowiedział, że jest gotów realizować ich postulaty wyborcze. Kluczowe wydaje się zadowolenie wyborców Jacka Strojnego z Razem dla Rzeszowa, który dostał przecież ponad 20 procent głosów w wyborach.

- Pomysły Jacka Strojnego i Razem dla Rzeszowa, oprócz dwóch o których wcześniej mówiłem, są do realizacji. Wspólnie chce to zrobić z moją drużyną - mówił Szumny.

Szumny dodawał, że chce realizować też postulaty zgłaszane przez Karolinę Pikułę czy Janusza Niemiera.

- Jednego pomysłu pana Janusza nie będę realizował, chodzi o metro. Ja proponuje zeroemisyjny tramwaj - dodał Szumny.

Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się 21 kwietnia.

Karol Woliński

Fot. Maciej Terpiński

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4