Rozpoczęła się 3. edycja Podkarpackiego Kongresu Gospodarczego

KATEGORIA: GOSPODARKA / 27 października 2021

Fot. Paweł Bialic

W środę (27 października) rozpoczęła się 3. edycja Podkarpackiego Kongresu Gospodarczego - wydarzenia wspierającego i promującego inicjatywy gospodarcze i współpracę pomiędzy podmiotami działającymi w sferze publicznej i prywatnej w regionie. Impreza odbywa się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w Jasionce.

Kongres otworzyli wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch, prezes zarządu CWK Operator Karol Szymański oraz prezes Zarządu Centrum Promocji Biznesu Paweł Zając.

- Chciałam pogratulować organizatorom tego iż konsekwentnie od wielu organizują to bardzo ważne wydarzenie i przede wszystkim nagradzają przedsiębiorców z regionu. Dziś mam okazję wszystkim osobom prowadzącym działalność gospodarczą, którzy przykładają się do rozwoju całego województwa, pogratulować determinacji i efektywności działania – mówiła wojewoda Ewa Leniart podczas uroczystego otwarcia.

- Rozwijamy na Podkarpaciu te dziedziny, na których nam zależy i jako samorząd województwa w sposób szczególny wspieramy. Każdy rodzaj działalności jest istotny i wszystkie dziedziny gospodarki są mile widziane. Specjalizacją naszego województwa jest lotnictwo, dział IT, zakłady przemysłu samochodowego. Dzięki ciągłemu rozwojowi gospodarczemu oraz takim dziedzinom, jak klaster kosmiczny oraz dolina wodorowa możemy być jednym z przyszłych liderów w Polsce – powiedział z kolei wicemarszałek Piotr Pilch.

Głównym punktem imprezy będzie wręczenie Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej. Podczas tegorocznej edycji zostaną wzięte pod lupę zagadnienia z obszarów takich, jak:

✔ System Ochrony Zdrowia

✔ Rynek pracy

✔ Samorządy i Regiony

✔ Gospodarka, Rozwój, Człowiek

✔ Warsztaty managerów

W ramach powyższej tematyki, odbędą się panele dyskusyjne z udziałem przedstawicieli: Głównego Urzędu Statystycznego , Podkarpackiego Centrum Innowacyjnego, Fundacji RECAL, Autosan Sanok, Innergo Systems, MPGK Sp. z o.o, MZK Stalowa Wola, przedstawicieli samorządów i wielu innych.

Przykładowe panele dyskusyjne to:

✔ Realizacja projektów podmiotów publicznych przy współpracy podmiotów prywatnych

✔ Gospodarka o obiegu zamkniętym alternatywa dla zintegrowania wzrostu

✔ Smart city - rozwój inteligentnych miast

✔ Perspektywy w branży eksploracji kosmosu w Polsce?

✔ PRACA ZDALNA - czy zostanie z nami na zawsze?

Ponadto dla uczestników wydarzenia przewidziane są również warsztaty.

Temat: Leadership w świecie VUCA – wyzwania współczesnego managera.

Wokul

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4