HackCarpathia, czyli największy hackathon w Rzeszowie już w kwietniu

KATEGORIA: GOSPODARKA / 27 lutego 2024

Fot. Mariusz Guzek/Materiały prasowe WSIiZ

Już 6-7 kwietnia odbędzie się HackCarpathia, czyli największy hackathon w Rzeszowie. Jego uczestnicy będą tworzyć innowacyjne projekty w dwóch kategoriach otwartych: gamingu oraz inteligentnych specjalizacji Województwa Podkarpackiego. Jak przekazują organizatorzy, przewidywana pula nagród już wynosi 10 000 złotych i …jeszcze rośnie. HackCarpathię organizują wspólnie Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Podkarpackie Centrum Innowacji. Do udziału zaproszenie są wszyscy chętni – nie tylko osoby z umiejętnościami technicznymi, ale również ci, którzy programować nie potrafią, ale chcieliby spróbować swoich sił w tworzeniu innowacyjnych projektów.

Uczestnicy będą realizować zadania w dwóch kategoriach:

1.Gaming: szeroko rozumiana kreatywność w dziedzinie gier komputerowych.

2.Inteligentne Specjalizacje Województwa Podkarpackiego: projekty związane z obszarami: lotnictwo i kosmonautyka, poprawa jakości życia i ochrona zdrowia, innowacje w motoryzacji, informacja i telekomunikacja.

O szczegółach mówiono na wtorkowej (27 lutego) konferencji prasowej, która odbyła się w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Przedstawili je przedstawiciele władz i pracownicy WSIiZ i PCI.

- Naszą misją jest, aby łączyć świat akademicki oraz praktyczny i biznesowy – hackathony to jedno z narzędzi, które świetnie sprawdza się w tym aspekcie. Od lat tworzyliśmy je na naszej uczelni, teraz zdecydowaliśmy się na zorganizowanie wydarzenia na skalę ogólnopolską – mówił rektor Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, dr hab. Andrzej Rozmus, prof. WSIiZ, inicjator HackCarpathia.

Fot. Mariusz Guzek/Materiały prasowe WSIiZ

- Podkarpackie Centrum Innowacji to kreatywna przestrzeń dla młodych mieszkańców naszego województwa. Jesteśmy otwarci na ich pomysły i posiadamy determinację do tego, by wspierać ich rozwój. Dlatego bardzo cieszymy się, że wspólnie z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania, jeszcze szerzej otwieramy drzwi PCI dla utalentowanych ludzi, którzy szukają okazji do zaprezentowania swojego potencjał – podkreślał prezes zarządu PCI Michał Tabisz.

Fot. Mariusz Guzek/Materiały prasowe WSIiZ

- Mamy duże doświadczenie w organizacji tego typu wydarzeń, łączących zdolnych młodych ludzi. Kształcimy na wielu kierunkach studiów w sposób praktyczny i wiemy, że łączenie wiedzy, umiejętności, talentów i wsparcia ze strony mentorów z biznesu gwarantuje najwyższą jakość rozwiązań – zwracała z kolei uwagę Barbara Przywara, prorektor WSIiZ ds. Nauczania.

- HackCarpathia zapewni inspirujące środowisko do pracy, dostęp do mentorów oraz możliwość uczestnictwa w bezpłatnej konferencji z prezentacjami prowadzonymi przez doświadczonych prelegentów. Aby zapewnić jak najlepsze warunki pracy, liczba miejsc jest ograniczona do 200 – informuje dr Maciej Ryś, adiunkt we WSIiZ, pomysłodawca Smogathonu oraz HackYeah.

Fot. Mariusz Guzek/Materiały prasowe WSIiZ

Hackathon to wydarzenie podczas którego uczestnicy rozwiązują konkretne wyzwanie lub grupę wyzwań. Wbrew powszechnej opinii, takie wyzwanie nie musi opierać się o informatykę czy programowanie, a często chodzi o tematy społeczne, takie jak ekologia, medycyna czy pomoc osobom niepełnosprawnym.

Uczestnictwo jest otwarte i bezpłatne dla wszystkich zainteresowanych, zarówno studentów, licealistów, osób pracujących oraz związanych z Województwem Podkarpackim. Zespoły o składzie od 1 do 6 osób mogą się rejestrować indywidualnie lub grupowo na stronie http://hackcarpathia.pl/. Każdy zaakceptowany uczestnik otrzyma potwierdzenie udziału.

Data i Miejsce: 6-7 kwietnia 2024 roku w Podkarpackim Centrum Innowacji w Rzeszowie.

Pula Nagród: 10 000 PLN i …więcej.

Osoby zainteresowane WSIiZ zaprasza do lektury artykułu blogowego dra Macieja Rysia: Co motywuje ludzi do uczestnictwa w hackathonie i jak je wygrywać?

Red.

Fot. Mariusz Guzek/Materiały prasowe WSIiZ

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4