W Rzeszowie będą nowe e - papierowe rozkłady jazdy? Testuje je ZTM

KATEGORIA: KOMUNIKACJA / 26 lutego 2024

Fot. Karol Woliński

Czy na przystankach rzeszowskiej komunikacji miejskiej pojawią się nowe innowacyjne e-papierowe rozkłady jazdy? Na razie Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie testuje takie elektroniczne urządzenie.

Obecnie rozkłady jazdy, które są umieszczane we wiatach przystankowych mają formę papierową i są zalaminowane. ZTM chce jednak wprowadzać zmiany w tym zakresie. - Stopniowo wdrażane będą elektroniczne rozkłady jazdy w formie e-papieru. Pozwoli to na redukcję kosztów wydruku tradycyjnych rozkładów jazdy oraz umożliwi szybsze i sprawniejsze rozmieszczenie rozkładów na przystankach - zapowiadają w ZTM.

Takie urządzenie umożliwiające zastąpienie tradycyjnych, drukowanych rozkładów i określane przez ZTM jako „innowacyjne, proekologiczne” testowane jest od pewnego czasu na przystanku Piłsudskiego U. Marszałkowski 08 pod Galerią Rzeszów.

- Firma, która produkuje takie urządzenia przekazała nam je bezpłatnie do testowania - wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie. - Chcemy je przetestować przez okres kilku miesięcy i sprawdzić jak będzie funkcjonować. Jeżeli zda egzamin, to będziemy chcieli zakupić pewną liczbę takich urządzeń i umieścić je na głównych przystankach w Rzeszowie.

Tymczasem pojawiają się głosy krytyków, że część rozkładów jest umieszczona zbyt wysoko, stąd nie każdy jest w stanie łatwo odczytać zawarte tam informacje o odjazdach autobusów.

- Dlatego je testujemy - odpowiada Chłodnicki. - Zakupimy je jeśli się sprawdzą.

Rafk

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4