Najbliższe wydarzenia oraz nowy repertuar w Kinie za Rogiem Café Rzeszów

KATEGORIA: KULTURA / 23 października 2021

Fot. Kino za Rogiem Café

Kino za Rogiem Café Rzeszów (ul. Świętego Mikołaja 6) zaprasza na najbliższe wydarzenia i przedstawia nowy repertuar.

Koncert zespołu Muzyczny Sagan

W niedzielę, 24 października KzR Café zaprasza na koncert zespołu Muzyczny Sagan, który odbędzie się o godzinie 18:00.

Cena biletów: 25 zł. Rezerwacje: kontakt@kzrcafe.pl , tel. 512 296 456

Muzyczny Sagan jest zespołem, który chce otworzyć przed Wami wolną przestrzeń i zabrać Was w muzyczną podróż pełną emocji i wrażliwości, bogatą w różne gatunki muzyczne. Zaczynając od bluesa, poprzez jazz i folk, jak również rock i lirykę.

Na samym początku zamysł zespołu opierał się na improwizacji. Muzyczny Sagan otwarty był na każdego muzyka, który czuł wrażliwość płynącą z nut zapraszając do wspólnej podróży po improwizowanych dźwiękach.

Obecnie muzyka zespołu oraz teksty są w stu procentach autorskie, zaśpiewane i wykonane z ekspresją, pasją i wrażliwością. Reakcje publiczności na koncertach motywują zespół do ciągłego tworzenia i otwierania razem z słuchaczami coraz to nowszych przestrzeni.

https://www.facebook.com/muzycznysagan

https://www.youtube.com/channel/UCBbV9mHJhDJ7mKYa6tjs-nA

Wolna Przestrzeń

Pierwsza płyta zespołu sięga po różne style muzyczne łącząc ze sobą liryczne teksty i akustyczne brzmienia instrumentów. Artyści znajdują odpowiednią inspirację w dobrze im znanej przyrodzie Bieszczad – w śladach pierwotnej puszczy, wyniosłych wzgórzach i niezmiennie rwących rzekach. Tytuł płyty Wolna Przestrzeń odnosi się do miejsca, z którego wywodzą się muzycy zespołu oraz wolności artystycznej jaką daje wspólne poszukiwanie nowych jakości i brzmień. Oprócz najpiękniejszego instrumentu jakim jest śpiew, na brzmienie płyty miały istotny wpływ instrumenty: poczciwa gitara, fortepian, ukulele, cyja, skrzypce, bęben szczelinowy, tank drum, bęben obręczowy, tabla, conga, cajon, perkusja i gitara basowa.

Fot. Kino za Rogiem Café

Halloween w Kinie za Rogiem Café

- Chcecie poczuć klimat Halloween? Zapraszamy Was na Halloween z Wampirami w KzRCafé. Przygotowaliśmy dla Was odskocznie od horrorów, co wcale nie oznacza, że będzie mniej mrocznie. O 12:00 zagramy bajkę dla najmłodszych „Między Nami Wampirami”. A po bajce… Nasza Animatorka będzie chętnym dzieciaczkom malować twarze i robić zwierzaki z balonów - zachęcają organizatorzy.

Fabuła: Podczas wycieczki do Transylwanii trzynastoletni Tony poznaje Vigo, prawdziwego wampira z krwi i kości. Od tego momentu między nimi rodzi się koleżeńska więź.

Rezerwacje można zrobić tutaj: https://kzrcafe.pl/film/miedzy-nami-wampirami-2/

O godz. 16:30 można będzie obejrzeć film „Co robimy w ukryciu?”.

Fabuła: Pedant Viago ma lat 379, Deacon – 183 lat, Vladislav – 862 lat, a zmurszały potwór Petyr… 8000. Ich codzienność niewiele różniłaby się od codzienności czterech kumpli mieszkających w jednym domu, gdyby nie to, że dzień zaczynają po zmroku i kończą przed świtem, kłócą się, latając pod sufitem, i przyjmują pokarm tylko w płynie – krew.

Rezerwacje można zrobić tutaj: https://kzrcafe.pl/film/co-robimy-w-ukryciu/

Na koniec dnia KzRCafé zaprasza na uporny romans w reżyserii Jima Jamrusha „Tylko kochankowie przeżyją”.

Fabuła: Undergroundowy muzyk Adam i jego żona Eva, to wampiry zmęczone setkami lat życia i zdegustowane kierunkiem, w jakim rozwinął się świat. Nie są jednak typowymi przedstawicielami swojego wymierającego gatunku: wprawdzie żywią się krwią i preferują mrok nocy, ale najważniejsza jest dla nich sztuka, literatura, muzyka – i trwająca od wieków miłość. To wyrafinowani smakosze życia, wytworni dandysi zatopieni w XXI wieku, wciąż pamiętający jednak intensywność epoki romantyzmu.

Rezerwacje można zrobić tutaj: https://kzrcafe.pl/film/tylko-kochankowie-przezyja/

- Oprócz tego na hasło „cukierek albo psikus” czeka na Was słodka lub mniej słodka niespodzianka - zapowiadają organizatorzy.

Fot. Kino za Rogiem Café

Fot. Kino za Rogiem Café

Fot. Kino za Rogiem Café

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4