„Fenomeny” – wernisaż wystawy fotograficznej w Galerii Nierzeczywistej

KATEGORIA: KULTURA / 12 stycznia 2022

Fot. Materiały organizatorów

W piątek, 14 stycznia o godz. 18.00 w Galerii Nierzeczywistej RSF (ul. Matejki 10) w Rzeszowie odbędzie się wernisaż wystawy pn. „Fenomeny” Jagody Przybylak i Jerzego Dobrzańskiego.

Jagoda Przybylak - urodziła się w Warszawie w roku 1929, gdzie ukończyła studia architektoniczne na tamtejszej Politechnice. Od początku lat 80-tych mieszka naprzemiennie w Nowym Jorku i Warszawie. Na drugą połowę lat 60-tych przypada początek jej działalności artystycznej, którą zakwalifikować można do nurtu fotografii konceptualnej. Jej pierwszą ważną wystawą była „100 x siatka” w roku 1969. Od tamtego czasu nieprzerwanie zajmuje się eksploracją medium fotograficznego. Swoje prace wystawiała w wielu prestiżowych galeriach w Polsce i na całym świecie. Przez wiele lat współpracowała z Januszem Bąkowskim, Zbigniewem Dłubakiem oraz Krzysztofem Wodiczko.

Jerzy Dobrzański (ur. w Rzeszowie) – rzeźbiarz, projektant, absolwent warszawskiej ASP, stypendysta Fundacji Kościuszkowskiej - stypendium w Pratt Institute w Nowym Jorku w 2012 roku oraz stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kategorii sztuki wizualne. Głównie autor rzeźb i obiektów w przestrzeni publicznej, która jest dla niego naturalnym polem ekspresji i ekspozycji artystycznej. Jego prace można zobaczyć w Gdańsku, Warszawie, Łodzi, czeskiej Pradze czy Rehovot w Izraelu. Za swoje projekty otrzymał nagrody: Must Have na Łódź Design Festiwal w Łodzi czy Top Design Award na Arena Design w Poznaniu. Organizator i kurator wielu wystaw i wydarzeń artystycznych. Ekspozycja potrwa do 2 lutego.

Wystawa została objęta patronatem Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców.

Red.

Fot. Materiały organizatorów

Fot. Materiały organizatorów

Fot. Materiały organizatorów

Fot. Materiały organizatorów

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4