Wieczór z Melpomeną w bibliotece”. Spotkanie z aktorką Anną Demczuk

KATEGORIA: KULTURA / 27 listopada 2022

Aktorka Anna Demczuk
Fot. Paweł Bialic

Spotkanie z aktorką Anną Demczuk to kolejne wydarzenie w ramach cyklu Wieczór z Melpomeną w bibliotece, na które zaprasza już w poniedziałek 28 listopada Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie – Wypożyczalnia Główna.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00 w Wypożyczalni Głównej przy ul. Dąbrowskiego 33 a.

Anna Demczuk ma swoim dorobku scenicznym świetną rolę w monodramie „Mój boski rozwód”. W sierpniu br. miała miejsce premiera „Wizyty starszej pani” Friedricha Dürrenmatta w reżyserii Roberta Czechowskiego, gdzie aktorka kreuje główną rolę jako Klara Zachanassian. W rzeszowskim teatrze gra w sztukach: „Skrzypek na dachu”, „Okno na parlament”, „Wesołe kumoszki z Windsoru”, „Szalone nożyczki”, „Kwiat paproci”, „Szklana menażeria”, „Pogorzelisko”. Występowała w filmach: „Brat Bronisław z Dębowca”, „Babcia wyjeżdża”, „Mój Nikifor”, „Enduro Bojz”.

Na stronie internetowej Teatru im. Wandy Siemaszkowej Anna Demczuk napisała o sobie: Jak to się stało, że jestem aktorką? Kiedyś powiedziałam, że nie mogę się w sobie pomieścić i pewnie tak jest do dzisiaj. Gdy człowiek nie może się pomieścić, musi się sobą podzielić. Teatr jest dla mnie wszystkim, pracą, kawiarnią, miejscem do spotkań na gruncie towarzyskim, a także konfesjonałem. Po latach wielu doświadczeń wszystkie moje role uważam za ważne. Chwile wolnego najchętniej spędzam przy książce oraz przebywając z moim psem. W przyszłości chciałabym mieć czas. Po prostu móc dać czasowi czas.

Poniżej przypominamy naszą wideorozmowę z Anną Demczuk, podczas której opowiedziała o byciu aktorem, wykładowcą, a także o swoich prywatnych zajęciach i marzeniach.

Materiał wideo zrealizował: Paweł Bialic, rozmawiała: Barbara Kędzierska

Red.

Fot. WiMBP

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4