Sobotni koncert z cyklu Etno - Wiosna w WDK. Zagra Fanfara Awantura

KATEGORIA: KULTURA / 17 maja 2024

Fot. WDK

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza na kolejny koncert z cyklu Etno-Wiosna. Już w sobotę 18 maja o godz. 18:00 w Sali Widowiskowej WDK (ul. Okrzei 7) zagra Zespół Fanfara Awantura w projekcie TURBO BALKAN GROOVE.

- Przejechali 70 tysięcy kilometrów, zagrali ponad 200 koncertów. Koncertowali w Jugosławii, ZSRR, NRD i Czechosłowacji, gościli w legendarnej Guczy i na Sziget Festival, pojawiali się w Polsacie i TVP, na Top Trendy i Giełdzie Papierów Wartościowych, na procesji Bożego Ciała, kilkuset weselach oraz festiwalu mleka, nieraz narażając się na śmierć lub ciężkie kalectwo. Z polskiego szołbizu skutecznie wygryźli Gorana Bregovicia, a we Francji pomylono ich z Offspring! Fanfara Awantura - tygrysy surowego brzmienia nu-gypsy! - anonsują wykonawców organizatorzy.

Fanfara Awantura to ogniowe strzelby współczesnej cyganistyki, kolekcjonerzy niekontrolowanych przedęć, szybcy i niebezpieczni królowie turbo groovu, cyniczni romantycy na granicy fałszu. Ten zespół stanowi pomost łączący sztukę wschodu i zachodu, łączący starych i młodych, łączący wodę z ogniem, gorące rytmy Majorca Party z cygańską swobodą i niemieckim ordnungiem. Zazdroszcząc Cyganom ich kultury i talentu, Tsigunz kradną tradycyjne melodie z Bałkanów, Turcji, Bliskiego Wschodu i Indii, aby je bezcześcić i torpedować zdobyczami muzyki XXI wieku, przy użyciu rąk, nóg i nowoczesnych instrumentów opracowanych w Japonii, wyprodukowanych w Chinach. A wszystko to przeniesione na polski grunt, z tradycjami polskiej szkoły jazzu i post-roma.

- Już dziś zarezerwujcie sobie sobotni wieczór 18 maja br. Będzie się działo! - zachęca WDK. - Cena biletu jedyne 30 zł.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4