NFZ zaprasza Panie, by w trosce o własne zdrowie skorzystały z badań i porad

KATEGORIA: ZDROWIE / 4 marca 2024

Grafika: materiał prasowy

Podkarpacki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia. zachęca Panie do skorzystania z oferty jaką przygotował w ramach Tygodnia Zdrowia Kobiet. W ciągu 7 dni zostanie poruszone 7 ważnych tematów związanych ze zdrowiem kobiet. Wydarzenia w ramach tej inicjatywy odbędą się w Rzeszowie, Jaśle, Sędziszowie Małopolskim oraz Mielcu. Drogie Panie, warto znaleźć dla siebie „pięć minut”, by nieco bardziej skupić się na temacie własnego zdrowia.

- Codzienna troska o siebie to nie tylko dbanie o swoje zdrowie fizyczne, ale także o stan psychiczny – mówi minister zdrowia Izabela Leszczyna z okazji rozpoczynającego się Tygodnia Zdrowia Kobiet.

Piątek 8 marca to wyjątkowa data, dlatego w tym szczególnym dniu każda Kobieta powinna poczuć się wyjątkowa, znaleźć chwilę dla siebie i zadbać o swoje zdrowie, bo zdrowie to nie tylko brak chorób. Od 4 do 11 marca w Narodowym Funduszu Zdrowia będą obchodzone Dni Zdrowia Kobiet, ponieważ warto przypominać, jak ważna jest dla nas Kobiet profilaktyka zdrowotna.

- Okazji do rozmów o zdrowiu Pań na pewno nie zabraknie, ponieważ Dzień Kobiet w NFZ trwa dłużej niż jeden dzień – informuje Rafał Śliż, rzecznik prasowy Podkarpackiego NFZ, dodając, że NFZ namawia do profilaktyki nie tylko od święta.

- Zachęcamy do śledzenie naszego Kalendarza Zdrowych Wydarzeń, gdzie znajdziecie Państwo informacje o bezpłatnych wydarzeniach i materiałach związanych ze zdrowiem, które organizuje bądź uczestniczy w nich Podkarpacki Oddział Wojewódzki NFZ – zachęca Rafał Śliż.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM WYDARZEŃ

5 marca (wtorek), godz. od 10.00 do 12.00

Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska SP ZOZ w Rzeszowie przy ul. Langiewicza 4

We współpracy z Wojskową Specjalistyczną Przychodnią Lekarską, organizujemy wydarzenie podczas którego będziemy zachęcać do korzystania z dostępnych programów profilaktycznych w tym programu profilaktyki 40Plus. To pakiet badań laboratoryjnych, które w prosty sposób pokażą kobietom jaki jest ich stan zdrowia.

6 marca (środa), godz. od 14.00 do 15.30

Podkarpacki Oddział Wojewódzki NFZ w Rzeszowie przy ul. Zamkowej 8

Stowarzyszenie "Rzeszowski Klub Amazonka" bezinteresownie wspiera, uczy, pomaga kobietom walczącym z chorobami nowotworowymi piersi. W organizacji kobiety zawsze mogą liczyć na wsparcie psychiczne, bogatą, spontaniczną i bardzo fachową pomoc, są nieocenioną podporą dla wszystkich amazonek. Dlatego zaprosiliśmy Stowarzyszenie do udziału w wydarzeniu poświęconym profilaktyce raka piersi, aby przypominać, jak ważna jest profilaktyka i dlaczego warto się badać.

W ramach spotkania każda chętna osoba będzie mogła skorzystać z informacji o profilaktyce wczesnego wykrywania raka piersi, instruktażu jak prawidłowo wykonać samobadanie piersi, uzyskać informacje o grupach ryzyka zachorowań i miejscach wsparcia.

6 marca (środa), godz. od 11.00 do 13.00

Plac Targowy, stoisko przy mammobusie w Sędziszowie Młp. przy ul. Wyszyńskiego 3

Rak piersi to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród kobiet. Skuteczną metodą wczesnego wykrywania zmian nowotworowych w obrębie piersi jest mammografia, która jest badaniem bezpiecznym, a jej wykonanie trwa tylko kilka minut.

7 marca (czwartek), godz. od 11.00 do 13.00

Punkt Obsługi Klientów NFZ w Jaśle przy ul. Mickiewicza 4

W Jaśle organizujemy kolejne wydarzenie dotyczące profilaktyki raka szyjki macicy, podczas którego będziemy zachęcać do korzystania z dostępnych programów profilaktycznych. O takim badaniu, którym jest cytologia opowie zaproszona Położna. Poinformuje zainteresowanych i udzieli odpowiedzi na pytania, dlaczego warto wykonywać regularnie cytologię, jak wykonuje się to badanie, jak się do niego przygotować, kiedy zgłosić i jak często. Dodatkowo, gdzie można je wykonać bezpłatnie. Zaproszona również na to spotkanie Pani psycholog i psychoterapeutka opowie o strachu i lęku jaki towarzyszy kobietom przed wynikami.

8 marca (piątek), godz. od 10.00 do 12.00

Podkarpacki Oddział Wojewódzki NFZ w Rzeszowie przy ul. Zamkowej 8

8 marca zaprosimy kobiety do skorzystania z bezpłatnych konsultacji z psychodietetykiem, aby porozmawiać na temat doboru właściwych produktów żywieniowych, wspierających zdrowie kobiety. Ekspertka omówi jakie składniki odżywcze pozytywnie wypływają na gospodarkę hormonalną kobiety, a jakich produktów należy unikać.

8 marca (piątek), godz. od 9.00 do 11.00

Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska SP ZOZ w Rzeszowie przy ul. Langiewicza 4

We współpracy z Wojskową Specjalistyczną Przychodnią Lekarską, organizujemy wydarzenie podczas którego będziemy zachęcać do korzystania z dostępnych programów profilaktycznych w tym programu profilaktyki chorób układu krążenia (CHUK) oraz udziału w bezpłatnych badaniach m. in. mammograficznych i cytologicznych.

11 marca (poniedziałek), godz. od 11.00 do 13.00

Punkt Obsługi Klientów NFZ w Mielcu przy ul. Jagiellończyka 13

Panowie wasze zdrowie jest bardzo ważne, dlatego porozmawiamy również o profilaktyce chorób mężczyzn i pod takim hasłem odbędzie się bezpłatne spotkanie edukacyjne dotyczące profilaktyki raka jąder i raka prostaty. O tych badaniach opowie zaproszona Prezes Fundacji Onkologicznej „Zwalcz Go Uśmiechem”, która poinformuje i udzieli odpowiedzi na pytania, dlaczego warto wykonywać regularnie badania, jak się je wykonuje, jak się do niego przygotować, kiedy zgłosić się i jak często. Dodatkowo, gdzie można je wykonać bezpłatnie i dlaczego mężczyźni nie zgłaszają się na to badanie. Zaproszony na to spotkanie Pacjent opowie o strachu i lęku jaki towarzyszy takim badaniom oraz jak sobie z tym poradził i zgłosił na badanie.

Oprac. Viperis

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4