Na Podkarpaciu jest nowy konsultant wojewódzki w dziedzinie kardiologii

KATEGORIA: ZDROWIE / 22 marca 2024

Fot. Jerzy Żygadło/Podkarpacki Urząd Wojewódzki

Dr hab. n. med. Katarzyna Styczkiewicz, prof. Uniwersytetu Rzeszowskiego z Kolegium Nauk Medycznych, koordynator ds. kardiologicznych w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie, została konsultantem wojewódzkim w dziedzinie kardiologii. Nominację otrzymała z rąk Teresy Kubas-Hul, wojewody podkarpackiego.

– To dla mnie ogromne wyróżnienie i zaszczyt - mówi prof. Katarzyna Styczkiewicz. – Od prawie dekady posiadam dyplom specjalisty kardiologa i cieszę się, że będę mogła pełnić funkcję doradczą w podejmowaniu decyzji dotyczących potrzeb zdrowotnych w kardiologii. Choroby układu krążenia są uznawane za epidemię współczesnej cywilizacji. W ostatnich latach mimo ciągłego postępu medycyny uzyskano tylko niewielką poprawę i choroby kardiologiczne nadal stanowią wiodącą przyczynę zgonów wśród Polaków.

Prof. Katarzyna Styczkiewicz posiada 3 specjalizacje: z zakresu chorób wewnętrznych, kardiologii oraz hipertensjologii (nadciśnienia tętniczego). W trakcie pracy zawodowej była związana z czołowymi ośrodkami w Polsce i za granicą, między innymi w: Mediolanie (Istituto Auxologico Italiano) czy Krakowie (Uniwersytecki Szpital w Krakowie). Jest autorką około 50 publikacji z dziedziny kardiologii, rozdziałów w podręcznikach oraz kilkudziesięciu doniesień z w/w dziedziny prezentowanych zarówno na konferencjach krajowych jak zagranicznych. Brała udział i kierowała szeregiem krajowych i europejskich projektów badawczych. Jej zainteresowania kliniczno-badawcze koncentrują się zwłaszcza wokół leczenia nadciśnienia tętniczego, niewydolności serca, zaburzeń rytmu serca oraz problemów kardiologicznych chorych z nowotworami.

W 2021 roku uzyskała prestiżowy tytuł Fellow of European Society of Cardiology. W 2023 roku weszła w skład Zarządu Głównego Sekcji KardioOnkologii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Znalazła się na liście „100 KOBIET ROKU 2022” opublikowanej na łamach czasopisma Forbes Women, która składa się z przedstawicielek nauki, biznesu i finansów, wybitnych artystek, liderek politycznych, kobiet osiągających najwyższe wyniki w sporcie i innych domenach.

Red.

Fot. Jerzy Żygadło/Podkarpacki Urząd Wojewódzki

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4