Kolejne 5 przypadków koronawirusa na Podkarpaciu. Razem jest ich 58

KATEGORIA: ZDROWIE / 27 marca 2020

Fot. Pixabay.com

O 45 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych poinformowało w piątek o godz. 14.00 Ministerstwo Zdrowia.

Ujawnione w piątek przypadki dotyczą: 10 osób z woj. łódzkiego, 9 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. wielkopolskiego, 6 osób z woj. małopolskiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 3 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z pomorskiego, opolskiego, podlaskiego i zachodniopomorskiego.

Liczba przypadków zakażenia na Podkarpaciu rośnie tym samym do 58. Co można powiedzieć o 5 nowych przypadkach z naszego regionu?

- To mężczyzna w sile wieku z powiatu stalowowolskiego (ścisła kwarantanna), starszy mężczyzna z powiatu leżajskiego (hospitalizacja), dwie kobiety w sile wieku z powiatu rzeszowskiego (ścisła kwarantanna) oraz młody mężczyzna z powiatu mieleckiego (ścisła kwarantanna) - wyjaśnia Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy wojewody podkarpackiego.

Do tej pory na Podkarpaciu z powodu skutków zakażenia koronawirusem zmarła jedna osoba – 67-letni mężczyzna z powiatu leżajskiego. Są też dwa przypadki wyzdrowienia. To małżeństwo, które w czwartek opuściło łańcucki szpital.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce to obecnie 1289 (w tym 16 osób zmarło).

Red.

#zostanwdomu jeżeli tylko masz taką możliwość

#dbajozdrowieinnych, tych którzy muszą pracować

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4