W środę Dzień Otwarty UR oraz 15. Uniwersyteckie Targi Pracy w Rzeszowie

KATEGORIA: EDUKACJA / 19 marca 2024

Fot. Uniwersytet Rzeszowski

Jak co roku Uniwersytet Rzeszowski organizuje w środę Dzień Otwarty, na którym zaprezentują się poszczególne jednostki uczelni. Rekrutacja na studia na UR ruszy już 27 maja. Dzień Otwarty UR połączony będzie z 15. Uniwersyteckimi Targami Pracy. Wydarzenie odbędzie się 20 marca w godz. 9:00–14:00. Udział jest bezpłatny.

Strefa wystawiennicza podczas Dnia Otwartego Uniwersytetu Rzeszowskiego będzie mieściła się na terenie Centrum Innowacji i Transferu Wiedzy Techniczno-Przyrodniczej Uniwersytetu Rzeszowskiego (budynek A0, ul. Pigonia 1, w Rzeszowie). W strefie wystawienniczej będą usytuowane stoiska kierunków studiów, kół naukowych, organizacji studenckich oraz pracodawców.

Podczas Dnia Otwartego kandydaci będą mogli: zapoznać z bogatą ofertą edukacyjną UR, porozmawiać z ekspertami na tematy związane z rekrutacją, spotkać się z wykładowcami uczelni, porozmawiać ze studentami, którzy chętnie podzielą się swoimi doświadczeniami, zapoznać się z ofertą studenckich kół naukowych działających na Uniwersytecie Rzeszowskim.

- Uniwersytet Rzeszowski wyróżnia się wielokierunkowością, oferując szeroki wybór kierunków i specjalizacji, dzięki temu każdy kandydat znajdzie w naszej ofercie kierunek dla siebie. Rekrutacja na studia rozpocznie się 27 maja, więc to właśnie teraz jest najlepszy moment, by zapoznać się z ofertą edukacyjną i przygotować się do podjęcia decyzji o przyszłej ścieżce kariery - przekonują przedstawiciele uczelni.

Dla osób zainteresowanych rozwojem zawodowym, Dzień Otwarty połączony będzie z 15. Uniwersyteckimi Targami Pracy. - To doskonała okazja do nawiązania kontaktów z potencjalnymi pracodawcami oraz zdobycia cennych informacji o rynku pracy - zachęca UR.

Około 40 pracodawców zaprezentuje swoje oferty pracy, staży i praktyk.

- Przy realizacji wydarzenia współpracować będziemy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną nr 2 w Rzeszowie. Doradcy tej placówki pomogą wszystkim niezdecydowanym osobom w określeniu preferencji i zainteresowań zawodowych, określeniu kierunku kształcenia i wyborze uczelni, a także o wyborze zawodu - zapowiadają organizatorzy.

Udział w Dniu Otwartym Uniwersytetu Rzeszowskiego jest bezpłatny.

Szczegółowe opisy poszczególnych atrakcji dostępne na stronie: https://www.ur.edu.pl/pl/kandydat/rekrutacja/dzien-otwarty

Red.

Fot. Uniwersytet Rzeszowski

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4