Głogów Małopolski. W tym roku ruszy budowa hali sportowej w Rudnej Małej

KATEGORIA: SAMORZĄDY / 12 marca 2024

Fot. Ministerstwo Sportu i Turystyki

Trwają przygotowania do rozpoczęcia budowy nowoczesnej hali sportowej w Rudnej Małej na terenie gminy Głogów Małopolski. Wykonawca jest na etapie uzyskiwania pozwolenia na budowę. - Jest to bardzo ważna inwestycja dla mieszkańców sołectwa, nie tylko dla uczniów tutejszej szkoły, ale dla całej społeczności - podkreśla burmistrz Paweł Baj.

Nowa hala w Rudnej Małej

Nowoczesna hala sportowa ma powstać przy Szkole Podstawowej w Rudnej Małej. W grudniu zeszłego roku gmina Głogów Małopolski podpisała umowę z firmą OBO Polska, która ma zrealizować inwestycję w trybie zaprojektuj i wybuduj. Obecnie wykonawca jest na etapie uzyskiwania pozwolenia na budowę.

- Jako gmina dbamy o poprawę dostępności mieszkańców do nowoczesnej infrastruktury sportowej. Dlatego aplikujemy o dofinansowania na budowę nowych obiektów, czy remonty istniejących. W tym roku oprócz modernizacji Orlików, rozpoczniemy budowę lekkiej, szkolnej hali sportowej w Rudnej Małej - zapowiada Paweł Baj, burmistrz Głogowa Małopolskiego.

Jak dodaje Paweł Baj, hala to ważna inwestycja dla mieszkańców Rudnej Małej, zarówno tych najmłodszych, jak i dorosłych. - To właśnie w niej odbywać się będą lekcje wychowania fizycznego, sportowe zajęcia pozalekcyjne, szkolne akademie czy występy artystyczne - zaznacza burmistrz.

Hala za prawie 4 mln zł

Łączny koszt inwestycji to ponad 3 mln 900 tys. zł, z czego 2 mln 140 tys. zł samorząd Głogowa Małopolskiego uzyskał z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Olimpia, pozostała kwota to środki własne gminy.

Nowy budynek hali będzie miał powierzchnię blisko 750 m2, z czego powierzchnia głównej hali to 651 m2. W obiekcie znajdować się będą również szatnie oraz toalety – osobne dla dziewcząt i chłopców, toaleta ogólna, toaleta dla niepełnosprawnych oraz toaleta dla nauczycieli. Będzie tam też pomieszczenie dla nauczycieli, magazyn sprzętu oraz łącznik.

Wykonane zostaną również przyłącza infrastruktury podziemnej oraz zagospodarowanie terenu wraz z docelowym ogrodzeniem inwestycji. Zrealizowane zostaną roboty fundamentowe oraz konstrukcyjne obiektu wraz ze stolarką okienną oraz elewacją budynku. Po stronie wykonawcy będzie również wykończenie wewnętrzne inwestycji.

Wokul

Fot. Urząd Miejski w Głogowie Młp.

Fot. Urząd Miejski w Głogowie Młp.

Fot. Urząd Miejski w Głogowie Młp.

Fot. Urząd Miejski w Głogowie Młp.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4