Podkarpacka Nagroda Samorządowa. Burmistrz Boguchwały wyróżniony

KATEGORIA: SAMORZĄDY / 25 marca 2024

Fot. Anna Magda/Biuro Prasowe UMWP

Burmistrz gminy Boguchwała Wiesław Kąkol został uznany za najlepszego włodarza miasta na Podkarpaciu w zakończonej kadencji w konkursie organizowanym Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych oraz Centrum Promocji Biznesu. Wyróżnienia trafiły też do wójta Tryńczy i starosty niżańskiego.

Podkarpacka Nagroda Samorządowa

Konkurs Podkarpacka Nagroda Samorządowa 2024 był organizowany przez Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych oraz Centrum Promocji Biznesu. W minionym tygodniu w Urzędzie Marszałkowskimi odbyło się rozdanie nagród Było ono również częścią gali wieńczącej kadencję samorządową 2018-2024.

- Ta kadencja to nie był łatwy czas. Nie brakowało w niej wyzwań i trudności, musieliśmy nauczyć się funkcjonować w sytuacji pandemii oraz wobec ogromu napływu uchodźców wojennych z Ukrainy. Ale podołaliśmy wyzwaniom i możemy być dumni, że mimo tak nieprzewidywalnych przeszkód zrealizowaliśmy z sukcesem zamierzone cele – mówił marszałek Władysław Ortyl, zaznaczając, że długość trwania kadencji, bo aż pięć i pół roku była szansą na doprowadzenia do finału wielu ważnych inwestycji.

Marszałek Władysław Ortyl wraz z kuratorem konkursu Pawłem Zającem z Centrum Promocji Biznesu wręczyli nagrody samorządowcom. Zwycięzcy zostali wyłonieni po ocenie w dwóch etapach konkursu. Ocenie podlegały materialne i niematerialne osiągniecia uczestników zmagań. W pierwszym etapie komisja kwalifikacyjna nominowała do nagrody po pięć kandydatur w każdej z trzech kategorii. W drugim etapie nominaci przedstawiani zostali kapitule, która ostatecznie zatwierdziła listę laureatów i wyróżnionych.

Burmistrz Boguchwały z nagrodą

Jako wójt kadencji nagrodzony został wójt Tryńczy Ryszard Jędruch, w kategorii prezydent/burmistrz zwyciężył burmistrz Boguchwały Wiesław Kąkol.

- Najlepszy Burmistrz kadencji 2018-2024 Województwa Podkarpackiego - to niesamowite wyróżnienie dla mnie i dla wszystkich, którzy w tej kadencji razem ze mną ciężko pracowali, żeby nasza gmina Boguchwała prężnie się rozwijała. Cieszę się niezmiernie, że znamienita kapituła konkursu doceniła tempo i kierunki zmian w naszym samorządzie - mówił tuż po przyznaniu nagrody burmistrz gminy Boguchwała Wiesław Kąkol.

Fot. Anna Magda/Biuro Prasowe UMWP

W kategorii starostów- starostą kadencji został Robert Bednarz – starosta niżański. Przyznane zostały także nagrody specjalne. Gminą przyjazną przedsiębiorcom została Stalowa Wola, za dobre miejsce zamieszkania uznano Boguchwałę, w kategorii ekologiczna gmina wygrała Rakszawa, a za samorządy z najważniejszymi inwestycjami w kadencji 2018-2023 uznano miasto Mielec i gminę Haczów oraz powiat dębicki.

Zwycięzca w kategorii rewitalizacja kadencji 2018-2023 to gmina Olszanica, a samorząd przyjazny energii to Besko. Za wkład w rozwój sportu, turystyki i rekreacji nagrodzono Łańcut, a za dbałość o dziedzictwo kulturowe - Świlczę. Samorządem przyjaznym rodzinie została gmina Dębica, a za opiekę wczesnorozwojową i senioralną nagrodzono Gać.

Wokul

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4