Zimowy rozkład lotów z Jasionki. Osiem kierunków i trzech przewoźników

KATEGORIA: KOMUNIKACJA / 26 października 2020

Fot. Materiały prasowe

W Porcie Lotniczym Rzeszów Jasionka w weekend zaczął obowiązywać zimowy rozkład lotów. Jak poinformował w poniedziałek podrzeszowski port, trzy linie lotnicze oferują w nim loty na osiem lotnisk.

- Szczególnym wydarzeniem jest pozyskanie nowego przewoźnika – linii WizzAir. 6 listopada połączy on Rzeszów z holenderskim Eindhoven - informuje Szymon Taranda, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie ruszyły zapowiadane na 25 października połączenia Rzeszowa z Monachium obsługiwane przez Lufthansę. Prawdopodobnie wrócą w przyszłym roku.

W zimowym rozkładzie najwięcej połączeń z Rzeszowa oferuje Ryanair. - Korzystając z jego Boeingów 737-800 możemy wybrać się w podróż do Londynu – na lotniska Stansted (poniedziałek, środa, piątek, niedziela) i Luton (wtorek i sobota). Dwa razy w tygodniu można polecieć do East Midlands (piątek i niedziela), Bristolu (poniedziałek i piątek), Manchesteru (środa i niedziela) oraz Dublina (wtorek i sobota) - wylicza Taranda.

Narodowy przewoźnik, czyli Polskie Linie Lotnicze LOT, oferuje codzienne połączenia z Warszawą – rejsy realizowane są dwa lub trzy razy dziennie.

- Przełomowym wydarzeniem w historii Portu Lotniczego Rzeszów Jasionka jest pozyskanie nowego przewoźnika - podkreśla rzecznik. Od 6 listopada dwa razy w tygodniu pomiędzy Rzeszowem a holenderskim Eindhoven będą latać Airbusy węgierskiego WizzAira. W listopadzie loty będą realizowane w poniedziałki i piątki, a od grudnia we wtorki i soboty. Samolot na lotnisku w Rzeszowie będzie lądował o 11:05, a startował o 11:35.

- Naszym strategicznym celem jest zwiększanie liczby współpracujących z nami przewoźników, dlatego doceniamy decyzję linii Wizz Air, by rozpocząć operowanie z naszego lotniska. Mam nadzieję, że nowa trasa to początek długoterminowej współpracy umożliwiającej rozwój naszej siatki połączeń - mówi Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów Jasionka.

Przedstawiciele lotniska w Jasionce podkreślają, że Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA) opublikowało raport, z którego wynika, że w kabinie samolotu zaraża się jedna na 27,3 miliona podróżnych. Od początku roku linie lotnicze przewiozły 1,2 mld osób. Koronawirusem zaraziły się w samolocie 44 z nich. - Prawdopodobieństwo, że podczas podróży samolotem zarazimy się wirusem jest więc podobne do tego, że uderzy w nas piorun - dodaje Szymon Taranda.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4