Kosztowne błędy w defensywie. Wysoka porażka Stali. Jest co poprawiać

KATEGORIA: SPORT / 7 kwietnia 2021

Katastrofy nic nie zapowiadało. Stal rozpoczęła w swoim stylu. Od samego początku próbowała zaatakować rywala, narzucić mu swój styl gry. Taki stan rzeczy trwał prawie 30 minut. Co więcej, piłka w polu karnym Pogoni gościła raz po raz. Nikt z zawodników Stali nie potrafił postawić przysłowiowej kropki nad "i".

W 17. minucie Stal zaliczyła słupek po akcji lewą stroną boiska. Najwięcej zamieszania w szeregach gości robił aktywny Wolski, przez którego przechodziły niemal wszystkie akcje Stali.

Przyszła w końcu 27 minuta meczu, w której to Stal popełniła kilka błędów w krótkim odstępie czasu. Piłkę w polu karnym otrzymał Górski i mocnym strzałem nie dał szans Kaczorowskiemu. Jak się późnej okazało, był to początek koncertowej gry tego zawodnika, który zaliczył w całym meczu 4 trafienia.

Po zmianie stron przez kilka pierwszych minut ponownie przeważała Stal, ale była mało konkretna. Skoro nie udało się strzelić biało-niebieskim, to Pogoń postanowiła zadać kolejny cios. Stal szybko odpowiedziała po katastrofalnym błędzie defensywy i bramkarza gości. I to by było na tyle jeśli chodzi o dobrą grę Stali w tym meczu.

Pogoń prostymi środkami próbowała dostawać się w pole karne rywali i taka taktyka przynosiła pożądane skutki. Stal grała wysoko, często popełniała błędy w defensywie. Biało-niebiescy przegrali wysoko i ciężko szukać pozytywów w kontekście kolejnych spotkań.

Stal Rzeszów - Pogoń Siedlce 1-5 (0-1)

0-1 Górski (27.)

0-2 Górski (55.)

1-2 Maciejewski (56.)

1-3 Górski (70.)

1-4 Kozłowski (78.)

1-5 Górski (85.)

STAL: Kaczorowski – Marczuk, Góra, Szeliga, Głowacki, Szczepanek (71. Mustafaev), Kotwica (71. Reiman), Wolski (87. Musik), Sławek, Maciejewski (71. Olejarka), Goncerz (32. Kłos).

POGOŃ: Klebaniuk – Kołoczek, Tadrowski (46. Miś), Ocenas, Olszewski, Przybecki, Danielewicz (86. Pierzchała), Repka, Wróblewski (74. Kozłowski), Baidoo, Górski (86. Burkhardt).

Żółte kartki: Goncerz, Kotwica, Góra, Mustafaev – Tadrowski, Górski, Wróblewski.

fot. www.stalrzeszow.pl; tekst Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4