Remis Apklan Resovii. Strzelał tylko Kubowicz. Niedosyt na Wyspiańskiego

KATEGORIA: SPORT / 3 kwietnia 2021

Według wypowiedzianych ostatnio słów trenera Resovii Radosława Mroczkowskiego z drużynami notowanymi wyżej w tabeli rozgrywek, jego zespół ma za zadanie zdobywać przynajmniej punkt. Zatem zawodnicy w meczu z Odrą Opole wykonali zadanie, choć była szansa na komplet punktów.

Goście prezentowali się na obisku lepiej. Potrafili dłużej operować piłką, wykazywali się większą kulturą gry. Od czasu, do czasu byli także groźni. Wspomnieć należy choćby strzał w poprzeczkę Drewniaka czy strzał w słupek Niziołka.

Z każdą kolejną minutą lepiej prezentowali się także gospodarze. W okazjach bramkowych nie pozostawali dłużni. Ładna akcja na lewej stronie boiska została zkończona strzałem Słabego, ale piłka trafiła w słupek tym razem bramki Kuchty.

Szkoda pechowej sytuacji z 40 minuty meczu. Janus zdecydował się na dośrodkowanie w pole karne, piłkę chciał wybić Kubowicz, ale zrobił to tak niefortunnie, że zaliczył tzw. "swojaka".

Pół godziny później, spadł mu kamień z serca, bo w zamieszaniu pod bramką gości umiejętnie się znalazł i z najbliższej odległości doprowadził do remisu. Od tego momentu (70 minuta meczu) Resovia grała odważniej i to ona była drużyną lepszą. Okazje na gola dającego zwycięstwo mieli Mikulec, a w doliczonym czasie gry także Adamski i Jaroch.

Pasiaki opuszczały murawę z lekkim niedosytem, ale remis z takim rywalem jak Odra Opole chyba jednak powinien wprawić ich w dobry humor na święta.

Apklan Resovia – Odra Opole 1-1 (0-1)

0-1 Kubowicz (40, samobójczy)

1-1 Dawid Kubowicz (70.)

RESOVIA: Dybowski – Słaby, Podhorin, Kubowicz, Marković (61. Adamski) – Mikulec, Soljić, Kuczałek (46. Wasiluk), Jaroch – Twardowski (46. Zdybowicz), Wróbel.

ODRA: Kuchta – Żemło, Wypych, Niziołek (83. Kort), Janus, Mikinic, Czapliński (74. Piech), Matuszewski, Drewniak, Trojak, Nowak (74. Gancarczyk).

Żółte kartki: Wasiluk, Soljić – Trojak.

Sędziował Jacek Matyszek z Lublina.

Tekst i fot. Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4