Przetarg rozstrzygnięty. Rzeszów będzie miał światełka za 1,2 mln zł

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 8 listopada 2019

Montaż dekoracji świątecznej w Rzeszowie, w 2018 r.
Fot. Viperis

Podobnie jak w poprzednim roku Firma Multidekor Sp. z o.o. Sp.k. z Piastowa będzie odpowiedzialna za dostarczenie świątecznych iluminacji w Rzeszowie na sezon 2019/2020. Koszt tegorocznych ozdób wyniesie 1 mln 199 tys. 747,00 zł. Na rozświetlone ulicznymi światełkami ulice Rzeszowa poczekamy do 30 listopada, kiedy to rozpocznie się montaż elementów.

Okres wynajmu oświetlenia rozpocznie się 1 grudnia i potrwa do 31 stycznia 2020 r. Demontaż ma nastąpić 14 dni po zakończeniu okresu wynajmu. Może okazać się jednak, że ozdoby będą cieszyć oko mieszkańców Rzeszowa dłużej niż zakładają warunki przetargu. Władze miasta, podobnie ja w roku ubiegłym, mogą zwrócić się do firmy odpowiedzialnej za dostarczenie światełek i poprosić o pozostawienie ich bezpłatnie jeszcze przez jakiś (po zakończeniu umowy) czas oraz późniejszy demontaż.

Firma Multidekor złożyła w ogłoszonym we wrześniu przetargu na dostawę ozdób świątecznych najniższą ofertę i prawdopodobnie to zdecydowało o wyborze właśnie tego wykonawcy zadania. Drugą trochę wyższą ofertę w wysokości 1 mln 228 tys. 634 zł przedstawiło Przedsiębiorstwo Wielobranżowe IPB Sp. z o.o i ta kwota również mieściła się w budżecie, jaki na realizację tego zadania przewidziało miasto Rzeszów. Przypominamy, że była to kwota 1 mln 290 tys zł.

W tym sezonie świątecznym w Rzeszowie zobaczymy łącznie 27 rodzajów różnych dekoracji świątecznych. Tradycyjnie na Rynku stanie choinka, ma być sztuczna i wysoka na 16,5 m - imitująca świerk. Uzupełnieniem stojącej na rynku choinki, będzie dekoracja wolnostojąca 3D, w kształcie autobusu z rogami renifera i prezentami na dachu, o długości co najmniej 550 cm. Z kolei na ul. 3 Maja ma pojawić się zestaw elementów wolnostojących 3D, w formie zaprzęgu dwóch reniferów oraz sań z możliwością wsiadania.

Tak ma wyglądać dekoracja w formie autobusu z rogami renifera, jaki oprócz choinki miałby stanąć na rzeszowskim Rynku Fot. Materiały Urzędu Miasta Rzeszowa

<

Dekoracja w kształcie zaprzęgu dwóch reniferów oraz sań z możliwością wsiadania ma stanąć na ul. 3 Maja
Fot. Materiały Urzędu Miasta Rzeszowa

Iluminacje (głównie na latarniach) pojawią się na ul. Kościuszki, ul. Grunwaldzkiej, placu Farnym, ul. 3 Maja, ul. Matejki, ul. Sokoła, ul. Mickiewicza, ul. Słowackiego, ul. Jagiellońskiej, skwerze Górskiego, rondzie Jana Pawła II, wiadukcie Tarnobrzeskim, ul. Marszałkowskiej, zieleńcu koło Galerii Rzeszów, al. Cieplińskiego, ul. Lisa Kuli, placu Śreniawitów, ul. Kilara, al. Kopisto, moście Zamkowym, na rondzie Rejtana-Kopisto-Niepodległości, al. Piłsudskiego, ul. Grottgera, ul. Asnyka, ul. Krakowskiej, wiadukcie Śląskim, rondzie przy szpitalu MSWiA, ul. Hetmańskiej, ul. W. Pola, Poznańskiej, rondzie Pobitno, rondzie Ulmów, rondzie Kuronia i rondzie Pileckiego.

Wokul

Rzeszowski Rynek rozświetlony świątecznie.
Fot. Viperis

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4