Komisariat Policji w Głogowie Młp. dostał trzy nowe samochody. FILM

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 4 listopada 2019

Portal CzytajRzeszów.pl publikuje w swoim serwisie YouTube powyższy materiał wideo dzięki uprzejmości TV Głogów Małopolski.

Komisariat Policji w Głogowie Małopolskim otrzymał trzy nowe radiowozy. Uroczyste przekazanie pojazdów odbyło się w ubiegłym tygodniu przed sesją Rady Miejskiej w Głogowie Małopolskim. Było przecięcie wstęg, poświęcenie i błogosławieństwo oraz oficjalne przekazanie kluczyków.

Na mocy porozumienia zawartego w kwietniu bieżącego roku, pomiędzy Gminą Głogów Małopolski, a Komendą Wojewódzką Policji w Rzeszowie gmina przekazała środki finansowe w wysokości 50 tys. zł na Fundusz Wsparcia Policji, które przeznaczono na dofinansowanie zakupu samochodów dla Komisariatu Policji w Głogowie Małopolskim.

Komisariat w Głogowie Małopolskim dostał do użytku trzy samochody marki KIA Sportage w policyjnej wersji oznakowanej. Ze względu na położenie gminy Głogów Małopolski na trudnym terenie, gdzie znaczną jej część zajmują lasy, wybrano samochody służące do jazdy terenowej, by ułatwić prace policjantom i lepiej zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców. Dodatkowo, w każdym z pojazdów znajduje się torba z niezbędnym zestawem ratowniczym.

Na oficjalnej uroczystości oddania samochodów zjawili się między innymi: burmistrz Głogowa Małopolskiego Paweł Baj, zastępca burmistrza Piotr Niedziela, sekretarz gminy Remigiusz Wzorek, radni Rady Miejskiej z przewodniczącym Pawłem Ślęzakiem na czele oraz sołtysi. Komisariat Policji w Głogowie Małopolskim reprezentował komendant Waldemar Jędrzejewski wraz z funkcjonariuszami, którzy zasiądą za kierownicami nowych pojazdów. W imieniu Komendanta Miejskiego Policji w Rzeszowie wystąpił I zastępca nadkomisarz Marek Worek. Poświęcenia nowych pojazdów dokonał proboszcz parafii Trójcy Przenajświętszej w Głogowie Małopolskim – ksiądz Adam Samel.

Kam.

Fot. Fanpage FB Gmina Głogów Małopolski.

Fot. Fanpage FB Gmina Głogów Małopolski.

Fot. Fanpage FB Gmina Głogów Małopolski.

Fot. Fanpage FB Gmina Głogów Małopolski.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4