Narodziny tuż po północy. Weronika pierwszą rzeszowianką w tym roku

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 2 stycznia 2020

Fot. Paweł Bialic

15 minut po północy 1 stycznia 2020 roku w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie przy ul. Lwowskiej na świat przyszła Weronika, stając się pierwszą mieszkanką Rzeszowa, która urodziła się w tym roku. Szczęśliwych rodziców, Panią Paulinę i Pana Patryka wraz z pociechą odwiedził w czwartek wiceprezydent Rzeszowa Stanisław Sienko, który pogratulował narodzin Weroniki oraz wręczył prezenty. Wiceprezydentowi towarzyszył dyrektor KSW nr 2 Krzysztof Bałata.

- Życzymy całej rodzinie małej Weroniki wiele radości i zdrowia. Cieszymy się, że Rzeszów jest miastem, w którym przyrost naturalny jest dodatni, jesteśmy jednym z niewielu takich miast w Polsce - mówił po wizycie u rodziców Weroniki wiceprezydent Rzeszowa Stanisław Sienko.

Dziewczynka waży nieco ponad 3200 gramów i ma 56 centymetrów. Jak twierdzi pani Paulina, termin porodu był wyznaczony na kilka dni później, jednak Weronika przyszła na świat kilkanaście minut po Nowym Roku. Zarówno mama jak jej pociecha czują się dobrze po porodzie.

Weronika to trzecie dziecko Pauliny i Patryka. Od władz Rzeszowa młodzi rodzice otrzymali kwiaty, maskotkę oraz kopertę, w której znalazły się pieniądze na zakup wyprawki dla Weroniki oraz list gratulacyjny.

Wokul

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4