Markę Zelmer przejęła od Niemców hiszpańska firma. Ma zostać na rynku

KATEGORIA: GOSPODARKA / 14 stycznia 2020

Fot. zelmer.pl

Jak donosi portal Business Insider Polska, marka Zelmer nie zniknie z rynku. Zmieni za to właściciela. Od niemieckiej korporacji BSH Group kupi ją hiszpańska grupa B&B Trends, która działa w obszarze małego AGD.

BSH Group, czyli dotychczasowy właściciel marki Zelmer (a także marki Bosch czy Siemens), przejął rzeszowską firmę w 2013 r. W maju 2019 r. niemiecka grupa BSH poinformowała, że „globalne marki Bosch i Siemens” zastąpią markę Zelmer dla małego sprzętu AGD produkowanego w Rogoźnicy koło Rzeszowa, a marka Zelmer skoncentruje się na produktach dużego AGD. To oznaczało koniec produkcji odkurzaczy pod marką Zelmer, z czego niegdyś rzeszowska firma była najbardziej znana. Dotychczasowe wyroby małego AGD miały być dostępne w sklepach do końca 2019 roku lub do wyczerpania stanów magazynowych.

Już wcześniej, po połączeniu w 2016 r. spółek Zelmer S.A. i BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o., nazwa Zelmer funkcjonowała tylko jako marka na wyrobach AGD.

Tymczasem 1 stycznia 2020 roku właścicielem marki Zelmer został hiszpański producent i dystrybutor drobnego sprzętu AGD - firma B&B Trends.

„Dystrybucja produktów Zelmer będzie kontynuowana przez lokalną i doświadczoną firmę Eurogama Sp. z o.o., która działa na rynku AGD od 15 lat” – głosi komunikat firmy.

W rozmowie z Business Insider Polska Andrzej Woźniak, prezes firmy Eurogama, zaznaczył, że w przyszłości mogą pojawić się nowe kategorie produktów marki Zelmer. – Możliwość dystrybucji marki Zelmer jest dla nas niezwykłym wyróżnieniem, a zarazem wielką odpowiedzialnością i wyzwaniem. Wraz z naszym hiszpańskim partnerem największy nacisk chcemy położyć na kontynuowanie jej tradycji i filozofii, wprowadzanie nowych kategorii i nowych produktów oraz długofalowy rozwój – podkreślił Woźniak.

Prezes Woźniak dodał, że nowe urządzenia Zelmera produkowane będą w kilku polskich fabrykach, ale również w Hiszpanii oraz na Wschodzie.

Jest to jednak małe pocieszenie, w sytuacji gdy Zelmer, firma o tradycjach sięgających 1937 r. i Centralnego Okręgu Przemysłowego już nie istnieje, a marka Zelmer, nawet jeśli utrzyma się na rynku, nie będzie raczej kojarzona z Rzeszowem.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4