Sobota w regionie: kolejna osoba zmarła, jest jedno zakażenie i wyzdrowienie

KATEGORIA: ZDROWIE / 23 maja 2020

Fot. Pixabay.com

Do 35 wzrosła w sobotę 23 maja liczba ofiar koronawirusa na Podkarpaciu. Kolejna zmarła w regionie osoba to 84-letni mężczyzna przebywający w szpitalu zakaźnym w Łańcucie.

Ministerstwo Zdrowia w dwóch sobotnich komunikatach podało informację o śmierci łącznie 11 osób w Polsce. W kraju jest też 316 nowych przypadków zakażeń (w tym 179 w województwie śląskim).

Jedno nowe zakażenie pochodzi z naszego województwa. To mężczyzna w sile wieku z powiatu leżajskiego, który jest hospitalizowany. To 377. przypadek infekcji koronawirusem na Podkarpaciu.

Jest też kolejna osoba, która wyzdrowiała - to mężczyzna w sile wieku z powiatu rzeszowskiego. Łącznie na Podkarpaciu wyzdrowiało już 319 osób.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 14 osób, 2388 poddane jest kwarantannie, a w izolacji domowej przebywa 9 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 14 osób.

W laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przebadano dotąd 16 400 próbek. Dodatkowo inne komercyjne laboratoria przebadały 3813 próbek pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego.

Fot. WSSE w Rzeszowie

Fot. WSSE w Rzeszowie

Do tej pory w Polsce stwierdzono infekcję u 20 931 osób, spośród których 993 zmarły.

Red.

#ZachowajmyBezpiecznyDystans podczas spotkań z ludźmi

#dbajozdrowieinnych, tych którzy muszą pracować

#BadzmyRazemNaOdleglosc

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4