#kidsHACK. Jak dzieci chcą zmienić świat? Bezpieczny Rzeszów w dobie pandemii

KATEGORIA: EDUKACJA / 26 maja 2020

Fot. Materiały organizatorów

Jak zmienił się świat i jak dzieci chciałby go zmienić? Czy uczniowie znajdą rozwiązania związane z pandemią i pomogą stworzyć bezpieczny Rzeszów?

Miasto Rzeszów we współpracy z Spice Gears Academy Podkarpackie zaprasza do udziału w online hackathonie #kidsHACK dzieci z terenu Rzeszowa w zawodach programowania i projektowania 3D rozwiązań dla stolicy Podkarpacia.

- Głównym celem realizowanego działania jest promocja robotyki, nauk ścisłych i nowoczesnych technologii, jako szansy na najlepszą przyszłość dla młodych uczniów. Projekt skierowany jest do dzieci szkół podstawowych oraz ich nauczycieli. Ważnym elementem projektu jest zaangażowanie dzieci w prace nad poprawą jakości życia w mieście - informują miejscy urzędnicy.

Obszar tematyczny hackathonu dotyczy podjęcia próby wypracowania z dziećmi uczestniczącymi w projekcie rozwiązań z tematyki bezpieczny Rzeszów – w poszukiwaniu rozwiązań związanych z pandemią. Jak świat się zmienił i jak dzieci chciałby go zmienić?

Uczniowie, którzy chcą uczestniczyć w online hackathonie muszą skontaktować się ze swoją szkołą. Czasu jest już mało, bo projekt w poszukiwaniu rozwiązań dla miast w kontekście pandemii startuje w środę 27 maja o godz. 10.00 (będzie odbywał się przez dwa dni).

Każda drużyna będzie składać się z 4 członków Zespołu (wiek 9-13 lata). Dzieci otrzymają role w celu wykonania zadania: konstruktora, kapitana, mówcy i grafika (może być wykonana praca rysunkowa).

Współorganizatorami są #kidsHACK, Rzeszów Smart City, Szkoła Podstawowa nr 25 im. Prymasa Tysiąclecia oraz Centrum Medyczne MEDYK.

Red.

#ZachowajmyBezpiecznyDystans podczas spotkań z ludźmi

#dbajozdrowieinnych, tych którzy muszą pracować

#BadzmyRazemNaOdleglosc

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4