Będzie projekt przebudowy biurowca przy ul. Targowej. Co znajdzie się w obiekcie?

KATEGORIA: INWESTYCJE / 29 maja 2020

Fot. Paweł Bialic

W czwartek władze Rzeszowa ogłosiły przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dotyczącej generalnego remontu wieżowca przy ul. Targowej 1, który od pewnego czasu jest już w pełni własnością miejską. Według dokumentacji przetargowej modernizacja obiektu pod funkcję budynku biurowo-administracyjnego ma obejmować parter, I piętro oraz piętra IV-IX. Oprócz tego odnowiona ma zostać klatka schodowa oraz przeprowadzony ma być remont dachu. Do tego, w ramach projektu ma zostać przygotowana ekspertyza instalacji przeciwpożarowej oraz wycena robót budowlanych.

Wysoki na ponad 37 metrów wieżowiec wybudowany w latach 70. zeszłego wieku przejdzie również generalny remont elewacji, na której w planie jest zamontowanie paneli fotowoltaicznych. Projekt ma też zawierać zapewnienie klimatyzacji pomieszczeń.

Wiadomo już jakie wydziały i jednostki miejskie będą miały swoją siedzibę po remoncie budynku. Obecnie w wieżowcu funkcjonuje Punkt Obsługi Podróżnego ZTM oraz Miejski Zarząd Dróg. Od października na parterze obiektu znajduje się również siedziba Straży Miejskiej. Czasowo, do zakończenia remontu budynku przy ul. Bożniczej mieści się tu też siedziba Rady Miasta.

Według propozycji władz Rzeszowa do budynku przy ul. Targowej 1 zostanie przeniesiony po remoncie Wydział Inwestycji mieszczący się obecnie w jednej z kamienic na Rynku. Oprócz tego znajdzie się tam Wydział Pozyskiwania Funduszy funkcjonujący obecnie w budynku przy pl. Ofiar Getta, Biuro Audytu Wewnętrznego i Miejski Konserwator Zabytków mieszczące się w budynku obok, przy ul. Targowej 3 oraz Biuro Obsługi Teleinformatycznej i Telekomunikacyjnej, które swoją siedzibę ma obecnie przy ul. Króla Kazimierza.

Miasto czeka na oferty dotyczące postępowania przetargowego na wykonanie projektu modernizacji wieżowca do 30 czerwca. Na wykonanie zadania wybrana firma będzie mieć 180 dni od podpisania umowy. Po wykonaniu dokumentacji projektowej w następnej kolejności miasto będzie poszukiwało wykonawcy prac budowlanych.

Według Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Rzeszowa całkowity koszt modernizacji wieżowca przy ul. Targowej może wynieść około 1,8 mln zł. Realizację inwestycji zaplanowano na lata 2020-2021.

Miasto Rzeszów kilka lat temu stało się jedynym właścicielem budynku w ramach porozumienia zawartego z Urzędem Marszałkowskim. Przypomnijmy, że wcześniej 70 procent własności wieżowca należało do samorządu województwa, a pozostałe 30 do władz miasta. W ramach wspomnianego porozumienia, marszałek oddał posiadane powierzchnie w wieżowcu, a w zamian otrzymał od ratusza 30-arową działkę przy ul. Szpitalnej (parking przy III LO). Do zamiany miasto dopłaciło około 2 mln zł.

Wokul

#ZachowajmyBezpiecznyDystans podczas spotkań z ludźmi

#dbajozdrowieinnych, tych którzy muszą pracować

#BadzmyRazemNaOdleglosc

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4