Ul. Lisa-Kuli wreszcie do remontu. Będzie całkowita wymiana nawierzchni

KATEGORIA: INWESTYCJE / 30 maja 2020

Fot. Paweł Bialic

Władze Rzeszowa planują remont jednej z najbardziej zatłoczonych ulic w centrum miasta. Niedawno ogłoszono przetarg na przebudowę ul. Lisa-Kuli, która od dawna jest obiektem narzekań rzeszowskich kierowców. Dziury, wyboje oraz zapadające się studzienki, w miejscu którym codziennie przejeżdżają setki, a nawet tysiące samochodów skłoniły władze miasta do rozpoczęcia działań w kierunku rozpoczęcia gruntownego remontu polegającego na całkowitej wymianie nawierzchni ul. Lisa-Kuli.

- Chcemy, aby prace ruszyły jak najszybciej, oprócz wymiany nawierzchni , poprawione zostaną krawężniki, regulowane będą także studzienki - informuje rzecznik prezydenta Maciej Chłodnicki.

W ramach prac remontowych na ul. Lisa-Kuli mają zostać wyłożone trzy warstwy nawierzchni bitumicznej, które zostaną wzmocnione geosiatką, która ma zapobiec tworzeniu kolein.

Ul. Lisa-Kuli liczy ok. 600 m długości i rozpoczyna się na wysokości ronda Pakosława przy styku z al. Cieplińskiego, natomiast kończy przy placu Śreniawitów. Na oferty dotyczące realizacji tego zadania władze Rzeszowa czekają do 25 czerwca. Szacuje się, że remont może kosztować około 1,5 mln zł.

Jeżeli uda się wyłonić wykonawcę remontu za pierwszym razem, remont ulicy ma ruszyć początkiem tegorocznych wakacji i zakończyć się maksymalnie do 30 sierpnia. Remont będzie wiązał się oczywiście z utrudnieniami w poruszaniu się samochodów.

Na czas przebudowy wyłączone z użytku zostaną dwa pasy ruchu, na których będą trwać prace. Na pozostałych dwóch będą mogły poruszać się pojazdy. Natomiast w przypadku konieczności chwilowego całkowitego zamknięcia ruchu na ul. Lisa-Kuli, zostaną zorganizowane objazdy.

Wokul

#ZachowajmyBezpiecznyDystans podczas spotkań z ludźmi

#dbajozdrowieinnych, tych którzy muszą pracować

#BadzmyRazemNaOdleglosc

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4