Nowe procedury obsługi pasażerów na lotnisku w Jasionce od 1 czerwca

KATEGORIA: KOMUNIKACJA / 30 maja 2020

Fot. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka

W związku z wznowieniem połączeń krajowych Port Lotniczy Rzeszów – Jasionka informuje o nowych zasadach bezpieczeństwa obowiązujących od poniedziałku 1 czerwca. O wznowieniu połączeń między Rzeszowem i Warszawą pisaliśmy już TUTAJ i TUTAJ.

Nowe procedury

Wejście do Terminala Pasażerskiego możliwe jest wyłącznie dla pasażerów posiadających ważny bilet lotniczy lub klientów korzystających z usług najmu pojazdów.

Do Terminala nie będą wpuszczane osoby towarzyszące, z wyjątkiem opiekunów osób niepełnosprawnych wymagających asysty i osób odprowadzających małoletnich pasażerów podróżujących bez opieki.

- W trosce o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo wszystkie osoby wchodzące na Terminal poddane będą obowiązkowej kontroli temperatury ciała. Wyszkoleni pracownicy Portu poinformują Państwa na miejscu o bezpiecznej ścieżce pasażera - informują przedstawiciele portu w Jasionce. - Prosimy o przybycie na lotnisko z odpowiednim zapasem czasowym ze względu na wydłużony czas odprawy w związku z wdrożonymi nowymi procedurami dotyczącymi bezpieczeństwa.

Fot. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka

Bezpieczna ścieżka pasażera:

• Wejście do Terminala wyłącznie przez drzwi główne od strony zachodniej. Pozostałe drzwi służą wyłącznie do wychodzenia z Terminala.

• Przed wejściem obowiązkowo należy zasłonić usta i nos np. maseczką, chustą.

• Weryfikacja uprawnionych osób do wejścia do Terminala przez pracownika Portu w punkcie kontroli.

• Weryfikacja temperatury ciała w punkcie pomiaru.

• Przejście do odprawy biletowo-bagażowej, a następnie do kontroli bezpieczeństwa.

• Wejście do strefy odlotów.

Fot. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka/ULC

Zadbaj o swoje zdrowie i bezpieczeństwo innych

- W trosce o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo prosimy o zachowanie minimum półtora metra dystansu od innych osób oraz o właściwą higienę rąk. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa na terenie lotniska. Podczas kichania lub kaszlu prosimy zakrywać usta i nos zgiętym łokciem. Maseczki należy wymieniać po 4 godzinach użytkowania, o ile producent nie zaleci inaczej - apelują przedstawiciele rzeszowskiego lotniska. - Zużytą maseczkę należy wrzucić do specjalnie oznaczonego kosza. Prosimy o ograniczenie bezpośredniego kontaktu z infrastrukturą lotniska. Zaleca się, aby po odebraniu bagażu możliwie jak najszybciej opuścić lotnisko.

Port Lotniczy Rzeszów – Jasionka przeprasza pasażerów za ewentualne niedogodności, licząc na zrozumienie i życząc bezpiecznej podróży.

Zgodnie z wydanym 29 maja rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, statkiem powietrznym można przewozić w tym samym czasie nie więcej pasażerów niż wynosi połowa maksymalnej liczby miejsc. Takie wytyczne będą obowiązywały do odwołania.

PLL LOT zapowiedziały, że na trasach krajowych pasażerowie nie będą siedzieć obok siebie, a także nie będzie zostawiania wolnego środkowego rzędu. Pasażerowie mają być usadzani na zasadzie szachownicy.

Red.

Fot. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka/PLL LOT

#ZachowajmyBezpiecznyDystans podczas spotkań z ludźmi

#dbajozdrowieinnych, tych którzy muszą pracować

#BadzmyRazemNaOdleglosc

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4