Trwają kontrole maseczek u pasażerów autobusów. Policjanci pouczyli 12 osób

KATEGORIA: BEZPIECZEŃSTWO / 3 lipca 2020

Fot. KMP w Rzeszowie

W czwartek informowaliśmy, że na wniosek prezydenta Rzeszowa policja i Straż Miejska sprawdza przestrzeganie przez pasażerów autobusów komunikacji publicznej obowiązku zakrywania ust i nosa.

Do tej pory podczas kontroli policjanci ujawnili 13 osób bez maseczek, a 12 z nich pouczyli. Policja przypomina jednak, że niestosowanie się to tego nakazu jest wykroczeniem, za które policjant może ukarać mandatem w wysokości do 500 zł.

Poluzowanie obowiązku zakrywania ust i nosa dotyczy przestrzeni otwartych oraz obszarów zamkniętych, w których da się zachować zasady dystansu. Maseczki nadal obowiązują np. w sklepach czy galeriach handlowych oraz w środkach komunikacji publicznej.

- W związku z informacjami, że wielu pasażerów komunikacji publicznej nie stosuje się do tego obowiązku, policjanci ruchu drogowego rozpoczęli wzmożone kontrole autobusów pod kątem respektowania nakazu. Podczas kontroli prowadzonych w środę i czwartek funkcjonariusze sprawdzili 123 autobusy, przede wszystkim komunikacji miejskiej, skontrolowali 775 pasażerów. Podczas kontroli ujawnili 13 osób nie stosujących się do obowiązku zasłaniania nosa i ust. 12 osób policjanci pouczyli - mówi nadkom. Adam Szeląg, oficer prasowy rzeszowskiej policji. - Mimo, że jest to tylko niewielki odsetek pasażerów, niespełna 2 procent ogółu skontrolowanych osób, pamiętajmy, że zakrywanie ust i nosa ma na celu ochronę nie tylko nas samych, ale przede wszystkim współpasażerów i innych osób. Kontrole będą kontynuowane.

Red.

Fot. KMP w Rzeszowie

Fot. KMP w Rzeszowie

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4