Aleksandra Krygier zwyciężczynią Festiwalu „Piosenka w Meloniku”

KATEGORIA: KULTURA / 17 lipca 2020

Aleksandra Krygier
Fot. Aleksandra Krygier/RDK

Ponad 18 tysięcy oddanych głosów oraz prezentacja sylwetek 38 zakwalifikowanych wokalistów z całej Polski to wynik rozstrzygniętego Plebiscytu Internetowego Finalistów Ogólnopolskiego Festiwalu „Piosenka w Meloniku”, którego organizatorem był Rzeszowski Dom Kultury. Zwycięzcą została 18-letnia Aleksandra Krygier z Brodnickiego Domu Kultury.

Plebiscyt przeprowadzony w sieci był efektem odwołania Finału 10. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku”, który miał odbyć się w Rzeszowie w dniach 3 – 4 kwietnia 2020 roku. Do internetowej rywalizacji przystąpiło 38 zakwalifikowanych finalistów z 32 miejscowości, którzy zyskali możliwość zaprezentowania swojego talentu internautom z całej Polski i nie tylko, a także walki o festiwalową statuetkę oraz nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł.

Zwycięzcą Plebiscytu została 18-letnia Aleksandra Krygier z Brzozia, która została doceniona za wykonanie utworu „Na zakręcie” z repertuaru Krystyny Jandy. Wokalistka jest reprezentantką Brodnickiego Domu Kultury, w którym rozwija swój talent artystyczny pod kierunkiem instruktora Joanny Nehring-Roszkowskiej. Zdobyła ona łączny wynik 2885 głosów, na który składała się suma polubień internautów oraz punktacja przyznana w festiwalowych eliminacjach przez jurorów – Natalię Kukulską, Roberta Janowskiego, Michała Szpaka i Zbigniewa Jakubka.

Aleksandra Krygier
Fot. Aleksandra Krygier/RDK

Aleksandra Krygier swoją przygodę ze śpiewaniem rozpoczęła od najmłodszych lat. Od dawna bierze udział w konkursach wokalnych na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym zajmując czołowe miejsca. Jej największe osiągnięcia to: „Złota struna” na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Bez Granic „Golden Voice” w Jędrzejowie oraz I miejsce w 10. Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym Kolęd i Pastorałek „Nad Światem Cicha Noc” w Gdańsku, jak również aktualne zwycięstwo w Plebiscycie Internetowym Finalistów Ogólnopolskiego Festiwalu „Piosenka w Meloniku”.

Red.

Zwycięskie nagranie – Aleksandra Krygier z utworem „Na zakręcie”:

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4