Tak dzieci powodzian spędzają kolonię w Wiśle. Odwiedził ich marszałek

KATEGORIA: FOTORELACJE / 31 lipca 2020

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl odwiedził dzieci, które wyjechały na kolonię do Wisły. Przypomnijmy, że wyjazd 36 dzieci z rodzin poszkodowanych wskutek czerwcowej powodzi z terenu naszego regionu został przygotowany wspólnie przez Kancelarię Prezydenta RP oraz marszałka województwa podkarpackiego przy wsparciu wojewody podkarpackiego. Z inicjatywą organizacji letniego wypoczynku dla najmłodszych wyszła Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda.

Marszałek zdążył na chwilę przed ogniskiem, na którym zagrała góralska kapela i nie zabrakło regionalnych przysmaków. Koloniści spotkali się także z sekretarzem stanu w KPRP Adamem Kwiatkowskim, który wręczył upominki od Pierwszej Damy oraz Wojciechem Kałużą, wicemarszałkiem województwa śląskiego.

Dzieci wypoczywające piąty dzień w Rezydencji Prezydenckiej w Wiśle poranek zaczęły aktywnie. Odwiedziły m.in. Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu. To mini zoo z wolnym wybiegiem dla spacerujących zwierząt było miejscem kilkugodzinnej zabawy, gdzie dzieciaki karmiły zwierzęta, oglądały bajki w interaktywnych stacjach ośrodka oraz podziwiały krajobraz Beskidu Śląskiego z miejsc widokowych. Nie zabrakło też mocnych wrażeń. Serca najmłodszych skradł 30-minutowy pokaz sokolników oraz zabawa na letnim torze saneczkowym na zboczu Równicy.

Marszałek Władysław Ortyl, który odwiedził dzieci, przywiózł dla nich samochód pełen prezentów. Dzieci otrzymały torby ze słodyczami oraz zabawki.

- Jestem pod ogromnym wrażeniem wysokiego poziomu organizacji waszego pobytu. Kiedy ja wyjeżdżałem na kolonię wszystko wyglądało inaczej – dzielił się z dziećmi wspomnieniami marszałek Ortyl. – Przyznam się, że pierwszy raz jestem w Wiśle i bardzo mi się tu podoba. Zazdroszczę wam pięknych widoków, natury i spokoju, jaki tu panuje. Jestem pewien, że wypoczniecie i będziecie mieć miłe wspomnienia.

Marszałek podczas kilkugodzinnego pobytu wziął udział w obradach jury oceniającego występ artystyczny, a także spędził czas z dziećmi na zabawach przy ognisku, gdzie wszyscy mogli skosztować regionalnych smakołyków i posłuchać góralskiej muzyki na żywo.

Dzieci podziękowały gościom za odwiedziny wręczając im specjalne, własnoręcznie malowane koszulki z hasłem wyjazdu: „Hej Beskidy!”

Red.

Fot. A. Samborska i Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego/UMWP

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4