28 tys. litrów alkoholu od podkarpackiej KAS na walkę z koronawirusem

KATEGORIA: ZDROWIE / 2 sierpnia 2020

Fot. KAS

Podkarpacka KAS przekazała nieodpłatnie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Rzeszowie 28 tys. litrów wysokoprocentowego alkoholu. - To największa dotychczas partia alkoholu przekazywana przez KAS w województwie podkarpackim do celów dezynfekcyjnych, niezbędnych w walce z koronawirusem. Alkohol, który miał służyć do popełnienia przestępstw, zostanie wykorzystany do dezynfekcji - informuje Agnieszka Siwy, zastępca rzecznika prasowego Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Przekazanie 28 tys. litrów ponad 94 proc. alkoholu o wartości blisko 450 tys. zł, który został zatrzymany w Barwinku podczas działań kontrolnych przez funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej z woj. podkarpackiego odbyło się 30 lipca w Przemyślu, w siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

W przekazaniu alkoholu uczestniczył dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie mł. insp. Grzegorz Skowronek, który przekazał na ręce Podkarpackiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego Adama Sidora niezbędne dokumenty.

Jak podkreślał mł. insp. Grzegorz Skowronek podczas przekazania alkoholu: „dzięki działaniom podjętym przez Izbę Administracji Skarbowej w Rzeszowie oraz Podkarpacki Urząd Celno- Skarbowy w Przemyślu, po raz kolejny możemy przekazać alkohol etylowy do walki z pandemią”.

Z kolei Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny Adam Sidor wyrażając podziękowania dla podkarpackiej KAS podkreślał, że właśnie dzięki takim działaniom możliwa jest skuteczna walka z epidemią koronawirusa.

Alkohol, który miał służyć do popełnienia przestępstw, zostanie wykorzystany do dezynfekcji. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu odpowiednich procedur, które pozwalają przekazać alkohol nieodpłatnie jako towar mający znaczenie dla zdrowia i bezpieczeństwa publicznego. Możliwość jego użycia do celów dezynfekcyjnych potwierdziły badania przeprowadzone w laboratorium Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu.

- To kolejne w ostatnim czasie przekazanie zatrzymanego alkoholu na rzecz Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przez podkarpacką Krajową Administrację Skarbową. W ramach dwóch wcześniejszych działań przekazaliśmy 1400 litrów oraz 10 tys. litrów 94 proc. alkoholu o wartości około 170 tys. zł - dodaje Agnieszka Siwy.

Red.

Fot. KAS

Fot. KAS

Fot. KAS

Fot. KAS

Fot. KAS

Fot. KAS

Fot. KAS

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4