Od piątku startują szybkie testy na koronawirusa w rzeszowskim Medyku

KATEGORIA: ZDROWIE / 30 lipca 2020

Fot. Pixabay.com

Już od piątku 31 lipca w rzeszowskim specjaliści pracowni genetycznej Centrum Medycznego Medyk w Rzeszowie rozpoczną wykonywanie testów antygenowych na obecność COVID-19 w organizmie, których wynik gotowy będzie już po 6 minutach.

- Badanie będzie polegać na pobraniu wymazów z górnej części gardła (nosogardzieli). Testy tego typu to w Polsce nowość - wyjaśnia Monika Wojtaś z Medyka. Koszt takiego badania to 200 zł.

CM Medyk wprowadza także nową technologię, dzięki której w ciągu pół godziny będzie można przebadać 72 osoby na obecność koronawirusa. Taka metoda badania sprawdzi się podczas wydarzeń skupiających dużą liczbę osób, takich jak konferencje, kongresy czy wesela.

- Rozwiązania te stawiają Centrum Medyczne Medyk w czołówce ośrodków medycznych w Polsce, zajmujących się diagnozowaniem koronawirusa i przeciwdziałaniem zakażeniom - przekonuje Monika Wojtaś.

W dalszym ciągu w punktach Medyka wykonywane są także testy na przeciwciała (szybki test jakościowy i diagnostyka serologiczna półilościowo) oraz diagnostyka genetyczna metodą RT PCR.

- Nasze laboratorium genetyczne wpisane jest przez Ministerstwo Zdrowia na oficjalną listę laboratoriów COIVID-19. CM Medyk ma również umowę z sanepidem oraz Narodowym Funduszem Zdrowia, dzięki czemu realizujemy bezpłatne testy genetyczne RT PCR dla osób przebywających na kwarantannie, udających się na leczenie uzdrowiskowe do sanatorium lub dla studentów kierunków medycznych - informuje Monika Wojtaś.

Pacjenci chcący się przebadać mogą skorzystać też z punktu pobrań Drive-Thru mieszczącego się przy przychodni CM Medyk przy al. Rejtana 53 w Rzeszowie.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4