COVID nie odpuszcza. Nowe zakażenia w KSW nr 2 i na weselu w Rzeszowie

KATEGORIA: ZDROWIE / 10 sierpnia 2020

Fot. pixabay

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała nas dzisiaj, że zwiększyła się liczba osób chorych w ognisku koronawirusa w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie, przy ul. Lwowskiej. Dodatkowo WSSE w Rzeszowie ustaliła nowe ognisko zachorowań na Covid, którego ofiarami stała się obsługa oraz goście weselni imprezy odbywającej się na terenie naszego miasta.

Jak informowaliśmy Was TUTAJ dwa rzeszowskie szpitale - MSWiA oraz Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2, od piątku 7 sierpnia wstrzymały wizyty na swoich oddziałach. Powodem takich decyzji dyrekcji obydwu rzeszowskich szpitali jest oczywiście koronawirus.

W szpitalu MSWiA jak na dzień dzisiejszy sytuacja z rozpowszechnianiem się Covidu wśród personelu medycznego, pacjentów czy osób z kontaktów, na szczęście się nie zwiększa. Niestety inaczej już sytuacja wygląda w KSW nr 2 w Rzeszowie, gdzie wirusa stwierdzono u kolejnych 2 osób z kontaktu z chorymi.

- na dzień dzisiejszy (10 sierpnia) w Szpitalu nr 2 w Rzeszowie ogółem potwierdzono 7 wyników dodatnich na koronawirusa. U 5 osób z personelu medycznego szpitala oraz 2 osób z kontaktu, mieszkańców powiatu przeworskiego. - mówi nam Dorota Gibała z WSSE w Rzeszowie, dodając, że w szpitalu tym wstrzymano do odwołania przyjęcia do kliniki ginekologii i położnictwa, gdzie wirus został stwierdzony. Obecnie trwają badania pacjentów oraz personelu, a osoby które miały z nimi styczność objęte zostały kwarantanną.

Jak informuje nas Pani Dorota jest także nowe, potwierdzone testami ognisko koronawirusa w Rzeszowie.

- W dniu 1 sierpnia 2020 r., w Rzeszowie odbyło się przyjęcie weselne, po którym wykryto 9 przypadków zachorowania na koronawirusa, potwierdzonych testem. Wśród tych 9 osób, 6 pochodzi z miasta Rzeszowa, a 3 kolejne osoby z powiatu rzeszowskiego. Łącznie wszystkich uczestników przyjęcia weselnego było 92 osoby plus 2 osoby z obsługi. Wszyscy zostali objęci kwarantanną. Trwają badania. - mówi Dorota Gibała z WSSE w Rzeszowie

Na terenie miasta Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego kwarantanną objęto 697 osób.

Na dzień 10 sierpnia WSSE w Rzeszowie zaplanowała przebadanie 28 osób z kontaktu na terenie powiatu rzeszowskiego.

Ponadto w związku z wprowadzeniem na terenie kraju dodatkowych obostrzeń w powiatach z największym przyrostem zakażeń (oznaczonych jako strefy czerwone i żółte) na terenie województwa podkarpackiego trwają wzmożone działania kontrolne.

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej z terenu naszego województwa i województwa lubelskiego przy wsparciu funkcjonariuszy Policji i Straży Miejskiej przeprowadzili w miniony weekend 216 kontroli, na terenie trzech powiatów jarosławskiego, przemyskiego i miasta Przemyśla.

Skontrolowano 1 zakład pracy, 84 zakłady żywienia zbiorowego, 69 sklepów spożywczych, 8 salonów fryzjersko-kosmetycznych, 4 obiekty sportowo-rekreacyjne, 1 dyskotekę oraz 49 innych miejsc i obiektów, takich jak : apteki, lodziarnie, targowiska, festyn, stacje paliw i inne. Udzielono 96 pouczeń oraz nałożono 1 mandat w wysokości 500 zł dla jednej z kontrolowanych restauracji.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4