Znikają leciwe jupitery. Będzie nowa murawa. Trwają prace na „miejskim”

KATEGORIA: INWESTYCJE / 13 stycznia 2021

Ze Stadionu Miejskego znikają jupitery. Wysokie maszty oświetleniowe od lat kojarzyły się z tym miejscem były jego wizytówką. W ich miejsce powstanie nowoczesne oświetlenie, które będzie spełniać obecne wymogi rozgrywania imprez sportowych oraz wydarzeń kulturalnych.

- Trwa rozbudowa i modernizacja na Stadionie Miejskim. Jesteśmy na etapie demontażu masztów oświetleniowych. Zostały one wzniesione w 1974 roku. Zastąpione zostaną nowoczesnym oświetleniem ledowym. Będzie się ono znajdowało pod dachem nowej trybuny oraz od strony zachodniej na dwóch masztach. Te nowe maszty będą miały 61 metrów wysokości, będą zatem wyższe od tych, których demontażu jesteśmy świadkami - powiedział wiceprezydent Marek Ustrobiński.

Jak dodał wiceprezydent, nowe oświetlenie będzie spełniało 3 funkcje: będzie oświetlało płytę stadionu podczas meczów piłkarskich, jak również tor podczas meczów żużlowych. Zostało jednak tak zaprojektowane, że będzie ono mogło być modyfikowane wtedy, gdy na stadionie miejskim będą się odbywały wydarzenia kulturalne, np. koncerty. Na takie zabiegi pozwalać ma specjalne sterowanie tymi nowymi ledowymi lampami.

- Natężenie światła będzie odpowiadało wymogom rozgrywania zawodów międzynarodowych. Na obiekcie będą mogły być organizowane tego typu imprezy - dodał wiceprezydent Ustrobiński.

Na stadionie równocześnie trwa modernizacja płyty głównej boiska oraz boiska bocznego. Na płycie głównej zostanie zamontowana instalacja do podgrzewania murawy a także specjalna instalacja do jego nawadniania. Jak powiedział podczas spotkania z dziennikarzami prezydent Ustrobiński boisko główne zostanie poszerzone, co łączy się z potrzebą modernizacji toru żużlowego.

Boisko treningowe czeka już tylko na murawę, która przyjedzie w specjalnym rolkach. Wszelkie inne prace związane z jego modernizacją zostały już właściwie ukończone. - Wszelkie prace wykonywane są zgodnie z harmonogramem. Jestem przekonany, że termin ich zakończenia przewidziany na 25 lutego zostanie dotrzymany - wyraził przekonanie Marek Ustrobiński.

Cały koszt modernizacji stadionu miejskiego w Rzeszowie ma wynieść około 12 mln złotych.

Tekst i fot. Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4