Laureat Nagrody Nike opowie o swojej twórczości. Spotkanie z Cezarym Łazarewiczem

KATEGORIA: KULTURA / 8 listopada 2018

Fot. Materiały prasowe/Adam Tuchliński

Dziennikarz i publicysta nagrodzony Literacką Nagrodą Nike w 2017 r. za reportaż „Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka”, w którym opisał jedną z najgłośniejszych zbrodni z czasów PRL-u, będzie gościem kolejnego spotkania autorskiego zorganizowanego przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie.

Spotkanie z Cezarym Łazarewiczem odbędzie się w poniedziałek, 12 listopada 2018r. o godz. 17.00. w budynku głównym WiMBP przy ul. Sokoła 13. Poprowadzi je dr Jan Wolski z Instytutu Polonistyki i Dziennikarstwa Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Wstęp na spotkanie jest wolny.

Cezary Łazarewicz w przeszłości związany był z redakcjami m.in. „Gazety Wyborczej”, „Polityki”, „Przekroju”, „Newsweeka”, „Wprost” i Wirtualnej Polski.

Jest autorem zbiorów reportaży oraz książek reporterskich „Kafka z Mrożkiem. Reportaże pomorskie” (2012), „Sześć pięter luksusu. Przerwana historia domu braci Jabłkowskich” (2013), „Elegancki morderca” (2015), „Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka” (2016), „Tu mówi Polska. Reportaże z Pomorza” (2017), „Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej” (2018) oraz wydanych wspólnie z Ewą Winnicką tomów „Zapraszamy do Trójki” (2012) i „1968. Czasy nadchodzą nowe” (2018).

Za reportaż „Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka” Łazarewicz otrzymał również Nagrodę im. Oskara Haleckiego (przyznawaną najlepszym książkom popularnonaukowym poświęconym historii Polski w XX wieku) oraz Nagrodę MediaTory w kategorii Obserwator. Tytuł był również nominowany do nagrody Śląski Wawrzyn Literacki i Nagrody Historycznej im. Kazimierza Moczarskiego oraz znalazł się w finale Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego.

Kam.

Fot. Materiały prasowe

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4