Służba Więzienna znów podarowała samochód. Strażakom z OSP Budziwój

KATEGORIA: BEZPIECZEŃSTWO / 14 listopada 2021

Fot. Mjr Maciej Słysz/Zakład Karny w Rzeszowie

Strażacy-ochotnicy z OSP Rzeszów Budziwój wzbogacili się o używany samochód podarowany przez Zakład Karny w Rzeszowie.

Przekazany pojazd to Renault Master z 2011 r. używany do tej pory do przewożenia osadzonych. Samochód – jak zapewniają przedstawiciele Służby Więziennej – jest w dobrym stanie.

Nieodpłatne przekazanie samochodu było możliwe, bo w ramach programu modernizacji, podstawowe jednostki penitencjarne w całej Polsce zostały wyposażone m. in. w nowe pojazdy służbowe. Dostarczanie nowoczesnego sprzętu i uzbrojenia to jeden z elementów kompleksowego „Programu modernizacji Służby Więziennej w latach 2017-2020” przygotowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

Uroczystość przekazania pojazdu odbyła się w piątek (12 listopada) przed budynkiem OSP Rzeszów Budziwój. Przekazanie odbyło się za pośrednictwem Urzędu Miasta Rzeszowa.

- Jako instytucja publiczna, zgodnie z obowiązującymi przepisami, mamy możliwość nieodpłatnie przekazać potrzebującym podmiotom lub instytucjom pożytku publicznego te składniki majątku, które nam już nie będą potrzebne - wyjaśnia mjr Maciej Słysz, rzecznik prasowy Zakładu Karnego w Rzeszowie.

W przekazaniu udział wzięli: Marcin Warchoł – sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, gen. Jacek Kitliński – dyrektor generalny Służby Więziennej, Konrad Fijołek – prezydent Rzeszowa, ppłk Krzysztof Kulczycki – dyrektor okręgowy Służby Więziennej w Rzeszowie, Piotr Jarosz – dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miasta Rzeszowa, mjr Konrad Łożański – zastępca dyrektora Zakładu Karnego w Rzeszowie oraz Zenon Pitera – naczelnik OSP Rzeszów Budziwój.

Nowy pojazd, choć używany bardzo przyda się budziwojskim strażakom-ochotnikom. Dotychczas służący do działań przeciwpowodziowych znacznie starszy od podarowanego samochodu Volkswagen Transporter jest już bardzo zużyty.

- Mamy nadzieję, że samochód idealnie wpisze się w potrzeby strażaków i z pewnością posłuży jeszcze długi czas lokalnej społeczności na terenie osiedla Budziwój i całego miasta Rzeszowa - dodaje mjr Słysz.

Renault będzie musiał jeszcze przejść dostosowanie do nowych celów. W miejsce okratowanej celi pojawią się dodatkowe fotele. Zostanie też odpowiednio oznakowany.

Przekazany samochód to nie pierwszy dar podkarpackiej Służby Więziennej dla lokalnych społeczności. W ciągu ostatnich czterech lat do podkarpackich gmin i instytucji pożytku publicznego trafiło łącznie 15 pojazdów różnego typu i przeznaczenia – od wycofanych z użytkowania samochodów osobowych, poprzez pojazdy dostawcze aż po sprzęt specjalny – traktory i koparko-ładowarki.

Red.

Fot. Mjr Maciej Słysz/Zakład Karny w Rzeszowie

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4