Szykuje się duża drogowa inwestycja w Rzeszowie. Zobacz gdzie ją zrealizują

KATEGORIA: INWESTYCJE / 15 maja 2022

Grafika: materiał prasowy Urzędu Miasta Rzeszowa

Szykuje się duża drogowa inwestycja w południowej części Rzeszowa. Projekt, który będzie realizował Rzeszów, to budowa i rozbudowa ulic na odcinku od Jana Pawła II do ul. Budziwojskiej o łącznej długości aż ponad 6,3 km.

Przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej tego przedsięwzięcia został już ogłoszony. Zadaniem firmy, która zostanie wybrana do realizacji tej inwestycji, będzie opracowanie dokumentacji rozbudowy i budowy dróg na os. Budziwój o łącznej długości ponad 6 kilometrów. Chodzi m.in. o rozbudowę odcinków ulic Senatorskiej, Miejskiej, rozbudowę skrzyżowań Senatorskiej i Jana Pawła II, Senatorskiej i Miejskiej oraz budowę nowej drogi o długość ok. 4,5 km, a także rond.

Jedno z rond zaplanowane jest u zbiegu nowej drogi i ul. Budziwojskiej. Projekt, który zamówi miasto, umożliwi również budowę drogi, która będzie prowadziła w kierunku Wisłoka i w przyszłości do nowego mostu. Ma on powstać w sąsiedztwie istniejącej kładki pieszej - - mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Ponadto zaprojektowana ma zostać m.in. budowa i przebudowa chodników oraz ścieżek rowerowych, przejść dla pieszych, zatok autobusowych, oświetlenia oraz odwodnienia.

Wybór firmy projektowej planowany jest na czerwiec br. Dokumentacja ma być gotowa jesienią przyszłego roku.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4