W niedzielę pierwsza przysięga podkarpackich terytorialsów w 2023 roku

KATEGORIA: BEZPIECZEŃSTWO / 26 stycznia 2023

Fot. 3. PBOT

W niedzielę 29 stycznia żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” złożą pierwszą w tym roku przysięgę wojskową. Uroczystość będzie finałem szkolenia podstawowego tzw. „szesnastki”, piątej edycji „Ferii z WOT”.

Żołnierze 3. PBOT będą ślubować o godzinie 10:00 w Parku Wewnętrznym - Muzeum w Łańcucie. Słowa roty przysięgi wypowiedzą ochotnicy, którzy przed ponad dwoma tygodniami powołani zostali w szeregi 3. Podkarpackiej Brygady OT i ukończyli 16-dniowe dniowe szkolenie podstawowe. Po przysiędze wszyscy żołnierze zostaną skierowani do etatowych batalionów w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu i Sanoku.

- Przysięga wojskowa jest jednym z najważniejszych i najbardziej podniosłych wydarzeń w życiu każdego żołnierza. Jest to akt ślubowania będący jednocześnie wyrazem najwyższego zobowiązania wobec Ojczyzny i Narodu Polskiego. Będzie to bardzo ważny czas zarówno dla ślubujących, jak i ich rodzin oraz najbliższych - mówi ppor. Magdalena Mac.

- Niech żołnierze, którzy złożą w najbliższy weekend przysięgę będą świadomi tej odpowiedzialności, która przypada im w udziale. Niech pamiętają, jaki skarb oddaje im Naród w opiekę. Skarbem tym jest Niepodległość, Całość i Wolność Polski - podkreślają terytorialsi.

Fot. 3. PBOT

Osoby zainteresowane służbą w WOT, powinny już teraz złożyć wniosek poprzez kontakt z rekruterem Wojsk Obrony Terytorialnej (https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl) lub udać się osobiście do najbliższego Wojskowego Centrum Rekrutacji właściwego do miejsca zameldowania. Terytorialną Służbę Wojskową można następnie odbywać w innym miejscu, np. miejscu zamieszkania, nauki czy też studiów.

Red.

Fot. 3. PBOT

Fot. 3. PBOT

Fot. 3. PBOT

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4