Żużlowe Mistrzostwa Par Klubowych przełożone. Na niedzielę 2 kwietnia

KATEGORIA: SPORT / 29 marca 2023

Fot. Paweł Bialic/CzytajRzeszów.pl

Zaplanowane na piątek 31 marca Texom Mistrzostwa Polski Par Klubowych w żużlu na Stadionie Miejskim w Rzeszowie z powodu niekorzystnej pogody zostały przeniesione na niedzielę 2 kwietnia. Zakupione dotąd bilety zachowują ważność.

Powodem pogoda

Jak informuje firma SpeedwayEvent, która odpowiada za organizację imprezy, powodem przełożenia zawodów jest nagły spadek temperatur w całym kraju, połączony także z zimową aurą, a także niekorzystne prognozy na najbliższe dni.

- Zaplanowane pierwotnie na najbliższy piątek w Rzeszowie Texom Mistrzostwa Polski Par Klubowych zostały przełożone na niedzielę, 2 kwietnia, na godzinę 16.30. Bilety zachowują ważność - informują organizatorzy.

Jak informują organizatorzy istnieje także możliwość zwrotu biletów. O szczegółach ich posiadacze zostaną powiadomieni drogą mailową przez serwis ebilet.pl. Można też wysłać zapytanie przez formularz kontaktowy, dostępny TUTAJ.

Siedem duetów w walce o medale

Sportowo nic się nie zmienia. O medale Texom MPPK powalczy tradycyjnie siedem klubowych duetów. Tytułu mistrzowskiego będzie bronić Motor Lublin. Oprócz aktualnych mistrzów kraju w szranki rywalizacji staną także: Ebut.pl Stal Gorzów, Zielona-Energia.com Włókniarz Częstochowa, For Nature Solutions Apator Toruń, Fogo Unia Leszno, Cellfast Wilki Krosno oraz gospodarze – Texom Stal Rzeszów.

Taki skład tegorocznych Texom MPPK wynika z obowiązujących zapisów regulaminowych. Każda ekipa musi składać się oczywiście z dwóch zawodników, ale może dodatkowo wesprzeć się rezerwowym (jeden z żużlowców może być zagraniczny).

Zgodnie z przepisami składy poszczególnych zespołów muszą być złożone z żużlowców, którzy w poprzednim sezonie ligowym uzyskali najwyższe średnie. Zwiastuje to obecność na torze w Rzeszowie takich gwiazd speedwaya jak m.in. Bartosz Zmarzlik, Dominik Kubera, Patryk Dudek, Leon Madsen, Janusz Kołodziej, Szymon Woźniak czy Robert Lambert.

Wokul

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4